Wakacje we Włoszech – dlaczego warto

Włochy są bardzo zróżnicowane i jest tu wiele pięknych miast. Mają wspaniałą architekturę, kulturę i historię. Włochy mają dobrą pogodę przez cały rok. Podróżowałem po wielu krajach, ale nie widziałem jeszcze nic takiego jak Włochy.

Wenecja to jedyne w swoim rodzaju, kolorowe i romantyczne miasto. Rzym jest siedzibą Koloseum, cudu, jak również największej na świecie bazyliki chrześcijańskiej w najmniejszym na świecie kraju. Z kolei Florencja, stolica włoskiego regionu Toskanii, jest domem dla wielu arcydzieł sztuki i architektury renesansowej.

Niegdyś ważny etruski punkt handlowy, Arezzo znajduje się na szczycie wzgórza na skrzyżowaniu czterech dolin. Mimo że średniowieczne centrum zostało zniszczone podczas II wojny światowej, Arezzo posiada wiele zabytków, kościołów i muzeów, które oferują odwiedzającym szansę na powrót do historii.

Lucca w Toskanii jest prawdopodobnie najbardziej znane z imponujących renesansowych murów i średniowiecznego centrum. W Duomo San Martino znajduje się wiele skarbów historycznych, takich jak Ostatnia kolacja Tintoretto i Grób Ilarii del Carretto.

Miasto Piza nadal nosi w sobie uderzające resztki dawnych złotych czasów, jako imperium handlowe w średniowieczu. Chociaż Piza jest najbardziej znana ze swojej słynnej Krzywej Wieży, w mieście tym warto odwiedzić o wiele więcej atrakcji. Wycieczki do Włoch to nie tylko Toskania.

We Florencji zajrzyj do Galerii Uffizi, a następnie obejrzyj wspaniałe freski Fra Angelico w klasztorze w San Marco.

Najważniejszą rzeczą we włoskiej kuchni są świeże, proste składniki. Skorzystaj z ich wspaniałych tradycji kulinarnych. Regionalne specjalności – takie jak sery namoczone w winie – będą się wyśmienite. Warto z pewnością skosztować włoskiej pizzy! Co ciekawe, słowo pizza zostało po raz pierwszy udokumentowane w 997 r. n.e. w Gaeta. Pizza była spożywana głównie we Włoszech. Zmieniło się to po II wojnie światowej, kiedy to wojska alianckie stacjonujące we Włoszech zaczęły rozkoszować się pizzą wraz z innymi włoskimi potrawami.

Rzym jest jedną wielką archeologiczną kopalnią, która wciąż odkrywa swoją 2800-letnią historię. Jeśli kochasz historię, architekturę, muzea, wspaniałe jedzenie, zakupy, zabytki historyczne to udaj się do Rzymu.

Prawda o Wenecji jest taka, że jest stara, tonie, a czasami pięknie pachnie. Jest ciasno wypełnione muzeami i galeriami, obejmującymi wszystko, od starożytnych pałaców i kolekcji sztuki po bardziej współczesne eksponaty. Będziesz również chciał posłuchać muzyki klasycznej miasta w odpowiedniej oprawie, np. w operze La Fenice.

4.8/5 - (ilość ocen: 26)