VR dostępna na platformie Android

Wirtualna rzeczywistość jest hitem w ostatnim czasie jeżeli chodzi o aplikacje. Bardzo często deweloperzy coraz bardziej skupiają się właśnie na aplikacjach w tej technologii. Nie ma się czemu dziwić- w końcu korzystanie z aplikacji tego typu jest bardzo proste. Wystarczy mieć specjalne okulary, które w podstawowej wersji można kupić za około 20 złotych. Następnie wystarczy pobrać aplikację na telefon, po czym cieszyć się dobrą zabawą.

Początkowo VR popularny był raczej na komputerze. To jednak wymagało sprzętu, który był stosunkowo drogi. Na pewno większość zwykłych klientów nie wyobrażała sobie takiego wydatku dla kilku godzin przygód w wirtualnej rzeczywistości. Kiedy jednak producenci mobilnych aplikacji zauważyli, że produkcja aplikacji w VR jest świetnym sposobem na zarobek wszystko się zmieniło. Kiedy praktycznie każdy jest w stanie mieć możliwość posiadania okularów do VR, o wiele więcej osób interesuje się tematem.

Wirtualna rzeczywistość jest już w pewni dostępna dla użytkowników smartphonów z systemem Android. Aplikacje, jak większość używanych przez użytkowników są zazwyczaj darmowe. Oczywiście, co bardziej zaangażowani znajdą bez problemu bardziej złożone, płatne wersje. Jednak ktoś, kto chce po prostu spróbować podróży w wirtualną rzeczywistość nie powinien mieć żadnych problemów ze znalezieniem czegoś dla siebie.

Jak wyglądają takie aplikacje? Zazwyczaj są to proste gry, które w łatwy sposób pozwolą nauczyć się o co chodzi w VR. Użytkownik zakłada okulary z telefonem na głowę, po czym ekran wyświetla przestrzeń, którą użytkownik widzi jako własną. Dzięki temu może poruszać się w projektowanym świecie i bardzo często wchodzić z nim w interakcję. To bardzo rewolucyjne narzędzie, o którym wiele lat temu można było usłyszeć w przewidywaniach wynalazków technologicznych. Dzisiaj jest ono na wyciągnięcie ręki dla każdego, kto chce mieć z nim do czynienia. Aplikacje stają się do tego stopnia popularne, że nawet ich nowe wersje towarzyszą większym wydarzeniom, jak np. premiery filmów.

 

Oceń post