Jak urządzić pokój dziecka – Aranżacja i wystrój wnętrz

Aranżacja i wystrój wnętrz do pokoju dziecięcego wymaga przemyślenia każdego szczegółu i zakupu mebli, które okażą się uniwersalne. Wystarczy zmienić kilka detali, jak firanki, fototapeta, pudełka na przechowywanie, by pokój dziecka służył nastolatkowi bez konieczności gruntownego przemeblowania.

Jak urządzić pokój dziecka?

Zacznij od kupienia podstawowych mebli takich jak: łóżko, szafa i regał. Wybierz neutralną kolekcję, która sprawdzi się zarówno w pokoju niemowlaka jak i nastolatka. Białe lub sosnowe meble pasują zarówno do pokoju chłopca jak i dziewczynki. Nastrój stworzysz, dobierając detale – miękki kocyk, firanki z ulubionym bohaterem bajki, pudełka na zabawki lub przyklejając fototapetę. W odpowiednim czasie zmienisz detale, ale kolekcja mebli pozostanie, dzięki temu unikniesz nadprogramowych wydatków.

Dodatkowe wyposażenie: komoda i skrzynia

Komoda na pościel z przewijakiem (którego z czasem można się pozbyć), a także skrzynia na zabawki (a z czasem na skarby nastolatka) to dodatkowe wyposażenie dziecięcego pokoju. Dzięki różnym meblom na przechowywanie łatwiej będzie dziecku utrzymać porządek. Sprawdzą się też pudełka na zabawki i dziecięce akcesoria.

Meble z farbą tablicową

Ciekawym rozwiązaniem do pokoju dziecięcego, które wspiera rozwój kreatywności, jednocześnie chroniąc ściany, są meble z farbą tablicową. To kolekcja, po której dziecko może pisać kredą szkolną. Warto kupić chociaż jeden taki mebel.

Sprytne systemy gwarantujące bezpieczeństwo

Jak urządzać pokój dziecka? Przede wszystkim z myślą o jego bezpieczeństwie, dlatego warto zwrócić uwagę na systemy, za które zapłacimy dodatkowo, ale uchronimy malucha przed przycięciem sobie palców, są to:

  • prowadnice spowalniające ruch szuflad
  • system powolnego opadania wieka
  • nakładki na gniazdka elektryczne

Zwróć także uwagę na bezpieczeństwo farb, którymi pokryte są meble. Kup meble pomalowanie atestowanymi farbami i lakierami bezpiecznymi dla alergików. Wybierz meble z wysokimi nóżkami, które można przytwierdzić do ścian.

Oceń post