Jak ujędrnić zewnętrzną stronę ramion?

Osiągnięcie prawidłowej wagi nie oznacza, że nasze starania o wymarzoną sylwetkę dobiegły końca. Dotyczy to głównie osób, które swoje odchudzanie oparły tylko o dietę lub dietę i treningi oparte o wyselekcjonowane części ciała. Osoby, które tak realizują proces dojścia do wymarzonej sylwetki mają później problemy z ramionami zwane motylkami lub pelikanami.

Sposoby na zaradzenie problemom z ramionami.

Na problemy, które mogą wystąpić u osób, które w sposób nieodpowiedni realizują proces dojścia do wymarzonej sylwetki można radzić. Należy głównie pamiętać o tym, aby wykonywane treningi skupiały się na wszystkich partiach ciała, a nie tylko na tych, które nagromadziły najwięcej zbędnej tkanki tłuszczowej. Zrealizowanie treningu w innych sposób sprawi, że zaniedbana partia naszego ciała będzie bardzo w złym stanie. Do problemów, którymi dotknięte są zaniedbane partie ciała zalicza się brak jędrności skóry oraz wiotkie i mało elastyczne ciało. Pamiętajmy, aby od razu przeciwdziałać możliwość wystąpienia u nas takich problemów.

Mięśnie tworzące zewnętrzną część ramion i sposoby na ich ujędrnienie.

Stronę zewnętrzną ramion tworzą mięśnie, które są w głównej mierze odpowiedzialne za prostowanie przedramion w stawach łokciowych. Poniżej przedstawiamy propozycję pierwszego ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała:

  • Stań w lekkim rozkroku przodem do ściany na odległość ramion. Nasze dłonie należy oprzeć o ścianę na wysokość klatki piersiowej na szerokość ramion. Palce dłoni należy skierować nieznacznie do góry, aby kciuki oraz palce wskazujące nie stworzyły trójkąta. Ściągnij łopatki i wyprostuj plecy. Ramiona należy ugiąć oraz skierować łokcie w dół, tak aby były jak najbliżej tułowia.Ciało należy oprzeć na dłoniach.
  • Ramiona prostując w stawach łokciowych należy naszej ciało doprowadzić do pionu. Należy pamiętać, aby w trakcie prostowania przedramion wykonać wydech.
  • Ramiona zginając w stawach łokciowych należy powoli powrócić do pozycji wyjściowej. Należy pamiętać, aby w trakcie zginania przedramion wykonać wdech.

Poniżej przedstawiamy drugie ćwiczenie z wykorzystaniem taśmy elastycznej:

  • Będąc w lekkim wykroku nogi powinny być nieznacznie ugięte. Zahacz taśmę elastyczną w połowie jej długości pod piętą nogi znajdującej się z tyłu. Końce taśmy należy chwycić dłońmi z tyłu, za głową, kciuki powinny być skierowane do dołu. Łokcie trzymajmy nieruchomo przy głowie.
  • Nie zmieniając położenia łokci oraz nie odrywając ich od głowy wyprostuj przedramiona w górę. Należy w trakcie prostowania przedramion wykonać wydech.
  • Przedramiona zginając należy powrócić do pozycji wyjściowej. Należy w trakcie zginania przedramion wykonać wdech.
Oceń post