Tunezja – czy jest jest raj na ziemi?

Niegdyś jedna z najpopularniejszych destynacji turystycznych. Dzisiaj nieco zapomniana, ale za to bardzo tania dla osób szukających wczasów w raju. Tunezja – to państwo wielu kontrastów, położone w północnej Afryce nad Morzem Śródziemnym. Graniczy z Algierią i Libią. Tunezję uznaje się za najbardziej europejskie państwo wśród krajów arabskich, ponieważ przyjeżdżający co roku turyści zostawili po sobie duży wpływ. Nie trudno znaleźć straganiarzy mówiących po angielsku, niemiecku czy rosyjsku.

Raj różnorodności

Nowoczesne kurorty stojące tuż nad plażą nikogo nie dziwią. W końcu Tunezja zarabia bardzo duże pieniądze na turystach, którzy doceniają piękno tego kraju i chętnie tu wracają. Jednak zaraz za zadbanymi kąpieliskami i wielkimi hotelami kryją się prawdziwe miasta z zabytkowymi medinami, ciasnymi uliczkami czy targami. Bez trudu można dostrzec tu nowoczesne budynki stawiane między zabytkami. W Tunezji można na każdym kroku zobaczyć wpływy fenickie, rzymskie, bizantyjskie czy tureckie albo nawet francuskie.

Zwiedzanie w pigułce

Oprócz samych plaż i zawsze ładnej pogody Tunezja przyciąga widokiem malowniczych wydm z osypującym się piaskiem, ponieważ stanowi Bramę Pustyni, która leży bardziej w głąb lądu. Można tutaj też podziwiać skaliste zbocza gór Atlas lub nawet się na nie wspiąć. Stanowią one bardzo zielony, wręcz tropikalny region, a więc bardzo odmienny od pustynnego klimatu. Przez tereny Atlasu można przejechać też karawaną czy samochodami terenowymi.

Zatrzymując się tylko przy skalnych miastach czy górskich oazach. Znajdując się w zielonej oazie warto posłuchać arabskiej muzyki. Można też pospacerować krętymi i ciasnymi uliczkami jednego z większych miast, albo po prostu wygrzewać się na plaży. Na pewno nie można ominąć wzgórza Matmata czy uniknąć przejażdżki na wielbłądzie po Saharze. Wschód lub zachód słońca nad jeziorem Chott-El-Jerid na pewno nikogo też nie zawiedzie. Także meczet w Kairuan czy ruiny starożytnego amfiteatru El-Jem są punktem obowiązkowym do zobaczenia przez każdego turystę.

Oceń post