Jaki tablet 10 cali do 500 zł wybrać. Porady

tablet

Tablet bardzo często nazywany jest dużym smartfonem, małym laptopem bez klawiatury. Mnóstwo osób nie nie jest jednak wstanie wyobrazić sobie bez niego życia. Tablety w domach pełnią rolę przenośnego centrum rozrywki, aparatu fotograficznego czy rodzinnego albumu zdjęciowego. Urządzenia te są również świetnym rozwiązaniem dla osób, które odwiedzają swoich partnerów biznesowych, a także prezentują im różnego rodzaju zestawienia oraz analizy.

Osoby, których celem jest zakup tabletu mają do wyboru urządzenia o przekątnej ekranu od 7 do ponad 10 cali. Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając tablet 10 cali do kwoty 500 złotych?

Tablet biznesowy

Istotną kwestią każdego tabletu biznesowego jest bardzo wydajny procesor oraz właściwa ilość pamięci operacyjnej. Aplikacje takie jak arkusz kalkulacyjny, program do prezentacji multimedialnych, czy oprogramowanie do tworzenia analiz będą mogły pracować płynnie przy procesorze o czterech rdzeniach. oczywiście w kwocie do 500 zł ciężko będzie znaleźć wydajne urządzenie. Ponadto należy rozglądać się za urządzeniami, które posiadają przynajmniej 4 GB pamięci operacyjnej.

Kolejnym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę przy wyborze tablet do zastosowań biznesowych jest bateria oraz czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu. Jest to bardzo ważna kwestia biorąc pod uwagę częsty brak możliwości podłączenia urządzenia do ładowania.

Tablety do zastosowań domowych

W kwestii tabletów, które będą wykorzystywane w domu wybór właściwego urządzenia jest zdecydowanie łatwiejszy. W trakcie szukania tabletu do 500 złotych trzeba brać pod uwagę brak możliwości gry najnowsze gry przeznaczone dla urządzeń mobilnych. Rekomenduje się zakup tabletu z procesorem dwurdzeniowym oraz dwoma GB pamięci RAM. Bateria także nie jest tak kluczowa jak w przypadku tabletów biznesowych.

Używając tabletu w domu jest bowiem opcja podłączenia go do ładowania w każdej chwili. Kluczowym elementem może być jednak ilość dostępnej pamięci oraz ewentualne możliwości jej rozszerzenia. Miejsce na pliki będzie przydatne w sytuacji, gdy celem użytkownika jest robienie dużej liczby zdjęć lub kręcenie filmów z udziałem rodziny.

Obudowa

Tablet 10 cali ma wymiary w granicach 255x160x8,5 mm, jednak ostateczna wielkość zależna będzie od szerokości ramki znajdującej wokół ekranu. Waga waha się w granicach od 0,5 do nawet 1 kg. Warto jednak wziąć pod uwagę, że waga razem z zastosowanym materiałem obudowy będzie miała kluczowy wpływ na komfort użytkowania.

Należy mieć świadomość, że Im lżejszy tablet tym znacznie łatwiej na nim pracować przez kilkadziesiąt minut. Ważne jest także wybieranie urządzeń, których obudowy są zrobione z antypoślizgowych materiałów, dzięki temu można uniknąć przypadkowego wypadnięcia z ręki.

Jaki tablet 10 cali do 500 złotych wybrać?

Specjaliści rekomendują zakup następujących tabletów 10 cali do 500 złotych Overmax Qualcore 1026 3G 10.1″ (OV-QUALCORE 1026), Kruger&Matz Eagle 1066 10.1″ (KM1066-B), a także Acme TB1018-3G 10.1″ (182945).