Sprzęt niezbędny w każdym gabinecie kosmetycznym

Sukces gabinetu kosmetycznego zależy przede wszystkim od umiejętności specjalistów wykonujących zabiegi, jednak nawet najlepszy  fachowiec nie poradzi sobie, gdy sprzęt, na jakim pracuje, okaże się złej jakości. Dlatego zarówno wyposażenie salonu, jak i wiedza pracowników są czynnikami warunkującymi sukces bądź jego brak.

Na co zwracać uwagę wybierając sprzęt do gabinetu?

W przypadku doboru mebli oraz wyposażenia, warto pomyśleć o tym, by styl panujący w salonie był spójny. Klienci przychodzą w takie miejsca by zadbać o urodę, ale również – zrelaksować się i poczuć przyjemną atmosferę. Dlatego dobrze jest zadbać o odpowiedni klimat oraz o to, by ozdoby, takie jak świeczniki, doniczki i wazony na kwiaty były utrzymane w tym samym stylu.

Jeśli chodzi natomiast o urządzenia wykorzystywane do zabiegów, muszą być one odpowiedniej jakości. Sprzęt stosowany w gabinetach musi przede wszystkim mieć odpowiednie certyfikaty wskazujące, że jest dopuszczony do użytku i całkowicie bezpieczny. W tej kwestii nie warto szukać oszczędności – urządzenia bez certyfikatów mogą stwarzać zagrożenie dla klientów, a w najlepszym razie nie zapewnić oczekiwanych rezultatów.

Poszukując sprzętu, dobrze jest zwracać uwagę na firmy zajmujące się dystrybucją urządzeń do gabinetów kosmetycznych. Bardzo często firmy takie oferują nie tylko sam sprzęt, ale również szkolenie z zakresu jego obsługi, co podnosi kompetencje specjalistów zatrudnionych w gabinecie oraz podnosi jakość wykonywanych zabiegów. Poszukując dystrybutorów warto zwrócić uwagę na firmę BiNatural, która  wyróżnia się na rynku niezwykle bogatą ofertą szkoleń dla specjalistów począwszy od szkoleń praktycznych z obsługi sprzętów a na szkoleniach sprzedażowych dla kosmetologów skończywszy. Firma na rynku zadebiutowała ogromnym sukcesem sprzedażowym urządzenia Bloomea, które  zapewnia mechaniczno- chemiczny efekt resurfacingu laserowego z bardzo krótkim czasem rekonwalescencji i dodatkowo dającego świetne efekty w redukcji zmarszczek, blizn, rozstępów.

Pozostały sprzęt

Urządzenia do zabiegów to nie jedyne elementy wyposażenia, które musi znaleźć się w gabinecie kosmetycznym. Niezbędne są również fotele, leżanki, ale także komody i stoliki, w których pomieszczą się wszystkie niezbędne przyrządy i kosmetyki, bez których nie da się przeprowadzić zabiegów. Tu również warto zadbać o funkcjonalność, nie zapominając o tym by wyposażenie pasowało do stylu w jakim urządzony jest gabinet.

4.7/5 - (ilość ocen: 11)