Salon – aranżacje, inspiracje i pomysły na modny wystrój

salon

Salon to kluczowe pomieszczenie w każdym domu i mieszkaniu. Bardzo często mówi się, że to kuchnia jest sercem domu, ale zazwyczaj najwięcej czasu spędzamy w naszych salonach.

To właśnie pokoje dzienne stają się miejscem odpoczynku po pracy, placami zabaw dla naszych dzieci i miejsce, gdzie podejmujemy naszych gości i wspólnie spędzamy z nimi czas.

Dlatego bardzo często nasze salony traktujemy jak wizytówkę naszych mieszkań. Dlatego prezentujemy aranżacje, inspiracje i pomysły na modny wystrój 2020.

Na co więc zwracać uwagę urządzając to pomieszczenie lub myśląc o jego remoncie i odświeżeniu aranżacji? Kluczowe podpowiedzi poniżej.

1. Spójność

Nieważne na jaki styl postawisz, twój salon będzie modny jeśli jego wystrój będzie spójny, a wszystkie elementy dobrane będą konsekwentnie. Styl skandynawski, prowansalskim, industrialny, loftowi, klasyczny, glamour czy hampton?

Nieważne!

Najważniejsze, abyś znalazł dla swojego wnętrze wspólny mianownik i w tym duchu urządził swój salon. Spójne dopracowane wnętrze zachwyci każdego, niezależnie od gustu.

Znacie to uczucie kiedy znajdujecie się w przestrzeni, w której wszystko ze sobą współgra? I nawet jeśli wystój nie jest w naszym stylu, trudno nam nie docenić kunsztu i dbałości o detale.

Dokładnie taki efekt osiągniesz jeśli zadbasz o to, aby Twój salon był spójny.

2. Ponadczasowość

Sezonowe mody i aktualnie trendy mają tę jedną wadę, że są czasowe i przemijają. Za dwa lata w trendach może być coś zupełnie innego, a przecież nikt nie chce co rok czy dwa przeprowadzać gruntownego remontu i wymiany mebli.

Dlatego inspirujmy się i zwracajmy uwagę na to co jest modne i stosujmy te rozwiązania, ale raczej w dodatkach, które łatwo, szybko i stosunkowo niskim kosztem i nakładem pracy możemy wymienić.

Zadbajmy o ponadczasową, odpowiadającą naszym gustom bazę.

3. Indywidualny charakter

Nasz salon powinien być prawdziwie nasz. Zadbamy o elementy, które sprawią, że nabierze indywidualnego charakteru.

Prywatne zdjęcia, widoki które z czymś nam się kojarzą, pamiątki z podróży czy też tkaniny nawiązujące wzorem do ulubionego regiony Hiszpanii, gdzie spędzaliśmy najlepsze wakacje.

To wszystko sprawi, że nasz pokój dzienny będzie wyjątkowy.

4.3/5 - (ilość ocen: 3)