Rzeczy, które musisz o nim wiedzieć, nim zdecydujesz się na poważny związek lub ślub

Ślub czy decyzja o wspólnym zamieszkaniu to poważne kroki w każdym związku. Jakie kwestie powinniście omówić zanim się na nie zdecydujecie? Oto krótka lista. Dzięki niej unikniecie niepotrzebnych sprzeczek i kłótni. Sprawdźcie jakie sprawy musicie jeszcze umówić przed waszym ślubem.

 

Po pierwsze dzieci. Zanim zdecydujecie się na ślub ustalcie czy i kiedy chcecie mieć dzieci. Wbrew pozorom to wcale nie jest taka oczywista kwestia. Jeśli któreś z was posiada potomstwo z poprzednich związków to musicie omówić najważniejsze kwestie wychowawcze. Pamiętajcie, że wszystkie dzieci w domu musza obowiązywać te same, twarde zasady.

Punkt drugi to pieniądze. Nie ma nic gorszego niż utracjusz i sknera pod jednym dachem. Zanim zdecydujecie się na ślub omówcie kwestie finansowe. Jak będzie wyglądał wasz comiesięczny budżet, na co będziecie przeznaczać nadwyżkę finansową. Dzięki takiej szczerej rozmowie unikniecie niepotrzebnych spięć w przyszłości.

 

Gdzie będziecie mieszkać… U ciebie? Czy u niego? A może razem poszukacie swojego miejsca na ziemi. Wbrew pozorom miejsce, gdzie mieszkacie jest niezwykle istotne. Oboje musicie czuć się tam komfortowo i bezpiecznie. Do tego dochodzą jeszcze tak prozaiczne kwestie jak metraż czy czas dojazdu do pracy.

 

Po czwarte  religia. To szczególnie istotne, gdy zdecydowaliście się na ślub, a w przyszłości planujecie potomstwo. Przed wami niezwykle ważne decyzje. Musicie wybrać czy chcecie wziąć ślub wyznaniowy, a może wolicie ceremonię przed  obliczem Urzędnika Stanu Cywilnego. Gdy pojawią się dzieci będziecie musieli zdecydować czy chcecie wychowywać je w duchu jakiejkolwiek wiary. Ciężka przeprawa przed wami i waszymi rodzinami.

Po piąte podział obowiązków w związku. Media lansują obecnie model partnerki, ale to oczywiście nie znaczy że wy musicie się na niego decydować. Możecie wybrać tradycyjny model rodziny. Nie ma w nim nic złego, pod warunkiem jednak że oboje się na niego godzicie i oboje go akceptujecie. To do was należy wybór jak chcecie żyć…

Oceń post