Rozliczenie Pit przez Internet

Rozliczanie Pit przez osoby fizyczne nie jest przyjemną czynnością. Nie chodzi tylko o to, że samo wypełnianie druczków jest nużące- cała otoczka nie sprawia dobrego wrażenia już od pierwszego roku, w którym podlega się temu obowiązkowi. Dodatkowo bardzo często łatwo jest o pomyłkę, zwłaszcza jeżeli nie ma się obok kogoś, kto w prosty sposób będzie mógł wytłumaczyć co gdzie wpisać. Na szczęście nie ma już z tym żadnego problemu. Nawet Urzędy Skarbowe proponują sposób, który jest o wiele prostszy i bardziej przyjazny dla zwykłego podatnika. Od pewnego czasu bowiem można rozliczyć Pit przez internet. Bez papieru, bez kolejki i bez wychodzenia z domu.

Całość wypełnia się za pomocą specjalnego programu, który bardzo łatwo jest podać w internecie. Program po uruchomieniu prosi o stworzenie własnego profilu i wybraniu odpowiedniego wzoru Pitu. Oczywiście każdy wzór jest opisany, więc raczej nikt nie będzie długo szukał swojej wersji. Następnie przechodzi się do wypełniania poszczególnych rubryk. Program na szczęście sam wskazuje kolejność i powiela zależne wpisy, obliczając potrzebne wartości. To bardzo dobre narzędzie, chociażby z tego powodu. Podatnik rozliczający się w internecie może mieć pewność, że podając prawidłowe liczby nie pomyli się w obliczeniach, gdyż program zrobi wszystko za niego. W następnej kolejności program pokazywał będzie konieczne do zaznaczenia pola. To też jego kolejny niezastąpiony atut- odpada bowiem zamartwianie się czy na pewno wszystkie obowiązkowe pola zostały wypisane.

Następnie po skończeniu pozostaje wysłanie Pitu do właściwego Urzędu Skarbowego za pomocą strony internetowej. Instrukcja zresztą jest bardzo łatwa do znalezienia w internecie. Bardzo dużo osób wybiera ten sposób. Coraz mniej osób widzi się w Urzędach Skarbowych w okresie rozliczeniowym. To niewątpliwy plus także dla osób rozliczających się w tradycyjny sposób. Jeżeli jednak ktoś nie boi się komputera, a do Urzędu Skarbowego ma daleko, nie powinien zybt długo zastanawiać się nad rozliczeniem przez internet.

3.8/5 - (ilość ocen: 5)