Rolety wolnowiszące czy w kasecie – na co się zdecydować?

biuro

Rolety to praktyczne i estetyczne osłony okienne, które mogą sprawdzić się w każdym wnętrzu. Wśród najpopularniejszych modeli znajdują się rolety wolnowiszące, inaczej mini rolety, a także rolety w kasetach. Co wybrać?

Przy doborze odpowiednich rolet warto kierować się nie tylko kolorem ich materiału i dopasowaniem go do wnętrza. Równie istotna jest ich konstrukcja, ponieważ to ona decyduje o codziennym komforcie użytkowania.

Najczęściej kupowane rolety wewnętrzne to:
– rolety wolnowiszące
– rolety w kasecie

Każda z tych rolet cechuje się inną konstrukcją, co przekłada się również na jej funkcjonalność, a także na cenę.

Rolety wolnowiszące
To najprostsza osłona, która składa się z rolki oraz nawiniętego na nią materiału. Z lewego lub prawego boku roleta ta uzupełniona jest o sznureczek do jej obsługi, a także może mieć boczne prowadnice z żyłki.

Największym atutem rolety wolnowiszącej jest jej niska cena – to najtańsza z osłon okiennych dostępnych na rynku. Bardzo dobrze spełnia swoją funkcję, czyli chroni prywatność i ogranicza nasłonecznienie wnętrz. Można zamontować ją przy szybach lub przed wnęką okna, by całkowicie je przysłonić.

Wśród wad mini rolet warto wskazać na brak osłony zwiniętej tkaniny, co przyczynia się do jej szybszego zabrudzenia.

Rolety w kasecie
Rolety w kasecie to rozbudowana wersja rolet mini – poza wałkiem, materiałem oraz mechanizmem sterowania mają również kasetę i są wyposażone w boczne prowadnice. Montaż może odbywać się przy szybach okiennych lub roleta może przesłonić całą wnękę okienną – prowadnice montuje się wtedy na ścianie.

Wewnętrzne rolety okienne tego typu na dłużej zachowują swój atrakcyjny wygląd – materiał zabezpieczony jest przed zakurzeniem. Zastosowanie zabudowanych prowadnic bocznych eliminuje również ryzyko prześwitywania światła, by zapewnić komfortowy wypoczynek.

Najważniejszym minusem rolet tego typu jest ich wyższa cena, ale można otrzymać wtedy profesjonalnie wyglądający produkt wyróżniający się wydłużoną trwałością i skutecznym działaniem.

Artykuł powstał we współpracy z https://sklep.karpol.pl

Oceń post