Republika Południowej Afryki – loty, noclegi, zwiedzanie, porady,

Republika Południowej Afryki to jeden z najłatwiej dostępnych afrykańskich krajów dla turystów. Nie tylko ma ogromny port morski, który łączy go ze światem, ale i dwa bardzo nowoczesne lotniska międzynarodowe w Johannesburgu i Kapsztadzie. Można do nich dolecieć bezpośrednio z wielu europejskich miast.

Czy potrzebna jest wiza?

Na szczęście obywatele RP nie potrzebują wizy, jeśli nie planują przebywać w RPA dłużej niż 30 dni. Wymagane jest jednak posiadanie 2 pustych stron w paszporcie. Komplikacje następują również, gdy do RPA wjeżdża się z niepełnoletnim dzieckiem. Potrzebne jest angielskie tłumaczenie aktu urodzenia dziecka a gdy podróż przebiega tylko z jednym rodzicem potrzebna jest pisemna zgoda drugiego rodzica oraz inne dokumenty.

Tanie loty

Z Polski do Johannesburga najłatwiej jest lecieć przez Paryż albo Amsterdam. Ceny lotów wahają się od 1900 do 2400 złotych za najtańsze połączenia w okresie jesiennym. Loty z Warszawy do Kapsztadu również najłatwiej znaleźć z przesadką w Amsterdamie a ich cena oscyluje wokół 2500 złotych.

Można też lecieć przez Londyn, ale lot do Kapsztadu odbywa się liniami British Airways, więc nawet jeśli za lot Warszawa- Londyn zapłacimy grosze, to lot do Afryki i tak będzie drogi, ponieważ linie te są bardzo drogie. Dlatego jeśli zobaczymy cenę poniżej 2500 złotych za lot w dwie strony można już uznać, że jest ona promocyjna.

Noclegi warto mieć wcześniej

Wybierając się w tak daleką podróż warto zawczasu zarezerwować noclegi. Można to zrobić bezpośrednio na stronie internetowej hotelu, który nas najbardziej zaciekawił albo przez pośredników jak booking, hotels, triavgo itd. Ale w RPA można też skorzystać z noclegów Airbnb, które na przykład w Johannesburgu zaczynają się od 50 złotych za noc, a za około 90 złotych za noc można wynająć całe mieszkanie.

Z kolei w Kapsztadzie w ten sposób pokój można wynająć od 40 złotych, a za 90-140 złotych można wynająć cały apartament z dostępem do basenu. Wystarczy tylko dobrze poszukać i mimo drogich lotów można znaleźć bardzo tanie miejsca noclegowe.

5/5 - (ilość ocen: 1)