Ranking zmywarek do zabudowy

zmywarka

Zabudowa zmywarki w szafce kuchennej ma na celu lepszy wygląd i estetykę kuchni. Zmywarki przeznaczone do zabudowy niczym nie różnią się od standardowych zmywarek. Decydując się na zakup zmywarki należy przedtem zwrócić uwagę na jej zużycie wody, pojemność, energooszczędność, bezawaryjność oraz dostępne w niej programy zmywania. Poniżej przedstawiam listę pięciu najlepszych i najczęściej wybieranych zmywarek do zabudowy.

1. Bosh SMV46KX00E

Jest to bardzo energooszczędny model zmywarki klasy A+++. Jej użytkowanie jest niezwykle wygodne, zmywarka posiada specjalną szuflade na sztućce oraz drobne naczynia kuchenne. Jest silnik pracuje cicho, jest bezszczotkowy oraz zapewnia idealne rezultaty zmywania bez względu na wybrany program czy niską temperaturę wody. Zamontowany w niej asystent dozowania optymalizuje działanie tabletki do zmywarki i kontroluje proces jej rozpuszczania. Sensor załadunku dostosowuje odpowiednią ilość wody do ilości naczyń. Koszt zakupu takiej zmywarki to około 1600 złotych.

2. Hotpoint Ariston LSTB4B01EU

Ten model zmywarki oferuje, aż cztery programy zmywania: ekonomiczny, intensywny, normalny oraz zmywanie z połową wsadu. Zmywarka zaprojektowana została w klasie energetycznej A+, więc dba nie tylko o nasz portfel, ale również środowisko naturalne. Ponadto wyposażona jest statyczny sposób suszenia oraz technologie aktywnego tlenu neutralizującą przykre zapachy spowodowane resztkami pozostałymi na naczyniach. Funkcja godna uwagi jest także elektroniczny system, który podczas awarii zmywarki przesyła do niej odpowiedni sygnał dzięki któremu przerywa ona pracę i wypompowuje wodę aby uniknąć zalania mieszkania. Jej cena to około 850 złotych.

3. Siemens SN636X03ME

Ten model idealnie sprawdzi się w przypadku dużej rodziny z powodu swojej dużej pojemności. Dzięki innowacyjnemu systemowi variospeed Plus urządzenie jest w stanie umyć i wysuszyć naczynia nawet trzykrotnie szybciej od konkurencji. Jej automatyczny program mycia samodzielnie kontroluje przebieg całego procesu zmywania dostosowując przy tym temperature i ilość pobieranej wody do stopnia zabrudzenia naczyń w zmywarce. Cena tej zmywarki to 1700 złotych.

4. BEKO DIN28330

Jeśli zależy nam na najniższym zużyciu energii i wody podczas zmywania powinniśmy wybrać właśnie ten model. Oprócz wyżej wymienionych zalet zmywarka posiada specjalny program Glass Shield chroniący delikatną strukturę szklanych naczyń przed ich zniszczeniem. Ponadto istnieje możliwość regulacji ustawienia górnego kosza wedle naszych aktualnych potrzeb. Jej cena to około 1400 złotych.

5. BOSH SPV 50E70EU

Ten model polecany jest szczególnie dla bardzo wymagających użytkowników. Zmywarka cechuje się niezwykłą łatwością załadunku nawet dużych ilości naczyń, czytelnym wyświetlaczem informującym o aktualnym stanie zmywania oraz o potrzebie uzupełnienia soli lub płynu nabłyszczającego. Zastosowana w niej technologia Active Water gwarantuje nam niskie zużycie wody i energii podczas każdego zmywania. Jej cena to około 1200 złotych.