Ranking urządzeń wielofunkcyjnych

ranking

Na rynku oprócz podstawowych drukarek atramentowych lub laserowych możemy znaleźć także drukarki wielofunkcyjne. Są to urządzenia pełniące rolę drukarki, kopiarki, skanera czy też faksu. Zakup takiego urządzenia jest nie tylko oszczędnością pieniędzy, które musielibyśmy wydać na te wszystkie urządzenia, ale także miejsca jakie by zajmowały. Drukarka wielofunkcyjna świetnie sprawdzi się w firmie, a także w użytku domowym. Poniżej przedstawiam listę 5 najlepszych drukarek wielofunkcyjnych.

1. OKI MC563dn

Jest to urządzenie z wyższej półki, jego cena zaczyna się od 1200 złotych, jednakże świetnie sprawdzi się w firmach i biurach, gdzie zachodzi potrzeba drukowania, kopiowania czy skanowania dokumentów w większych ilościach. Szybkość pracy tej drukarki to około 30 stron na minutę. Dodatkowymi jej zaletami są utomatyczne dwustronne drukowanie, możliwość drukowania dokumentów ze smartfonów i tabletów oraz wbudowany moduł WiFi. Drukarka posiada również system oszczędzający czas i obniżający koszty jej użytkowania.

2. Brother DCP-J105 InkBenefit

Drukarka z nieco niższej półki cenowej, ponieważ jej cena zaczyna się od 550 złotych. Doskonale sprawdzi się zarówno w firmie jak i w domu. Urządzenie zapewnia wysoką rozdzielczość druku, a jego prędkość to około 11 obrazów na minutę w trybie czarno-białym oraz 6 obrazów na minutę w trybie kolorowym. Ponadto cechuje się cichą pracą, niskim poziomem zużycia energii oraz możliwością połączenia z nią dowolnego urządzenia za pomocą modułu WiFi.

3. HP DeskJet IA 3835 AiO

Kolejne urządzenie znajdujące swoje zastosowanie zarówno w użytku domowym jak i w firmie. Cena drukarki HP zaczyna się od 330 złotych, to jest stosunkowo niskim wydatkiem biorąc pod uwagę jakość jej wydruków. Kolejnymi zaletami tej drukarki są jej niewielkie gabaryty, automatyczny podajnik na 35 stron oraz bezpośrednie połączenie dzięki łatwej konfiguracji z telefonem, tabletem czy komputerem. Prędkość drukowania jaką osiąga to 20 stron na minutę w trybie roboczym.

4. Canon PIXMA MG3650

Jest to urządzenie wielofunkcyjne przeznaczone głównie do użytku domowego. Możemy je kupić już za 230 złotych, czyli w bardzo atrakcyjnej cenie w porównaniu z konkurencją. Dzięki temu urządzeniu z łatwością możemy drukować i skanować dokumenty oraz obrazy z szybkością około 10 kartek na minutę w trybie czarno-białym oraz 6 kartek na minutę w trybie kolorowym. Sterować drukarką możemy ręcznie lub za pomocą smartfona z systemem iOS lub Android pobierając na niego za darmo specjalną aplikację Canon Print.

5. Xerox Workcentre 3025

Drukarka ta przeznaczona jest głównie do użytku w firmie, lecz jej cena wcale nie jest wysoka i osiąga około 460 złotych. Zapewnia dobrą rozdzielczość druku i skanowania jednak tylko w trybie czarno-białym. Szybkość druku jaką osiąga to około 20 stron na minutę, a jej automatyczny podajnik mieści około 40 arkuszy papieru. Zainstalowany w niej moduł WiFi umożliwia drukowanie z tabletów lub smartfonów za pomocą specjalnej aplikacji. Drukarka wyposażona jest również w program ograniczający jej zużycie energii.

Ranking urządzeń wielofunkcyjnych
4.7 (93.24%) 68 głosów

Zobacz też: