Ranking telewizorów 40 cali

telewizor 40 cali

W ostatnich latach rynek telewizorów zaczął się bardzo dynamicznie zmieniać. Telewizory mają coraz większe ekrany, a ramki znajdujące się dookoła nich zaczynają zanikać. Coraz więcej firm oferuje klientom ekrany o rozdzielczości 4K. Warto jednak pamiętać, że nie do każdego pomieszczenia odpowiedni będzie olbrzymi telewizor. Do zdecydowanie mniejszych pomieszczeń rekomendowany jest telewizor 40 cali.

Na jaki telewizor 40 cali zatem się zdecydować? Jednym z bardziej istotnych parametrów, na które należy zwrócić szczególną uwagę, wybierając telewizor jest rozdzielczość. Parametr ten cechuje szczegółowość obrazu, który użytkownik będzie oglądać. Telewizory Full HD (rozdzielczość 1920×1080) uznawane są obecnie za standard. Osoby, które mają taką możliwość powinny zdecydować się na rozdzielczość Ultra HD, zwaną również 4K (3840×2160).

Podążając za rozwojem technologicznym warto wybrać także inteligentny telewizor 40 cali Smart TV. Telewizor z Internetem oraz bardzo ważną możliwością komunikowania się z innymi urządzeniami mobilnymi pozwoli na nieograniczony dostęp do świata filmów, a także rozrywki.

Samsung UE40KU6000

Elegancki oraz przede wszystkim nowoczesny telewizor 40 cali 4K. Oferuje użytkownikowi obraz w technologii HDR. Oznacza to niesamowity poziom kontrastu oraz barw. Warto również zwrócić uwagę na technologię PurColour. Właśnie dzięki jej zastosowaniu, wyświetlany na ekranie obraz jest bardzo naturalny – zbliżony do tego, jaki jest wstanie zarejestrować ludzkie oko. W przypadku tego modelu nie trzeba się martwić, że niska jakość sygnału nie pozwoli w pełni wykorzystać możliwości telewizora. Za pomocą funkcji Upscaling pozwoli on na zwiększenie jakości materiałów o niższej rozdzielczości do poziomu najbliższego Ultra HD.

Hyundai ULS40TS298

Świetny telewizor 40 cali, który jednocześnie wyświetla obraz w rozdzielczości 4K. Na rynku wyróżnia go przede wszystkim zastosowanie technologii Clear Motion Picture. Oferuje ona znakomitą płynność obrazów w ruchu. Jest to możliwe do uzyskania głónie dzięki połączeniu zaawansowanej kontroli podświetlania z nowoczesnym systemem przetwarzania ruchu. W rezultacie użytkownik otrzymuje realistyczny obraz bez irytujących rozmyć oraz drgań. To świetna wiadomość dla wszystkich osób, które chcą cieszyć się szybkimi filmami akcji, a także dynamicznymi programami sportowymi.

Samsung UE40J5200

Doskonały telewizor 40 cali z Wi-Fi, a także systemem dźwięku Virtual Surround wyposażony jest w rewolucyjną funkcję Wide Color Enhancer Plus. Zauważalnie poprawia ona nie tylko parametry wyświetlanego obrazu, ale także umożliwia na pokazanie zdecydowanie większej ilości szczegółów. Z pewnością każdego potencjalnego klienta zainteresuje również funkcja ConnectShare Movie. Właśnie dzięki niej jest możliwość oglądania filmów oraz słuchania muzyki bezpośrednio ze swojego pendrive albo dysku zewnętrznego. Wystarczy, że użytkownik podłączy je do portu USB. Ten telewizor z Wi-Fi da także natychmiastowy dostęp do YouTube, Facebook czy Twitter, czy YouTube.