Ranking szczoteczek elektrycznych

szczoteczka

Szczoteczka elektryczna ma wiele istotnych zalet. Dzięki niej możemy dokładniej usunąć płytkę nazębną, a jednocześnie zaoszczędzić sporo czasu. Poza tym takie sprzęty są odpowiednie nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Ze względu na mnogość elektrycznych urządzeń na rynku, znalezienie dobrej szczoteczki może okazać się kłopotliwe. Poniższy ranking prezentuje sprawdzone modele, które zaskakują nie tylko funkcjonalnością, ale i korzystną ceną.

PHILIPS SONICARE DIAMONDCLEAN HX9352/04

Nasz ranking otwiera szczoteczka PHILIPS SONICARE DIAMONDCLEAN HX9352/04. Jest ona odpowiednia nawet dla osób mających problemy z wrażliwymi dziąsłami (ma ona specjalny tryb Sensitive). Sprzęt ma wbudowany 2-minutowy zegar, który ułatwia przestrzeganie odpowiedniego czasu mycia zębów.

Jak zapewnia producent, sprzęt usuwa do 7 razy więcej kamienia nazębnego niż zwykła szczoteczka. Jest to urządzenie soniczne, które można ładować na dwa sposoby. Można do tego wykorzystać specjalną szklankę do ładowania lub etui podróżne (wystarczy podłączyć je do komputera przez złącze USB lub do gniazdka).

Szczoteczka wyróżnia się wyjątkowo łatwą obsługą. Podświetlana ikona informuje o stanie naładowania akumulatora, a wyświetlacz pokazuje wybrany przez nas tryb pracy.

Cena: ok. 650 zł.

ORAL-B PRO 790

Na drugim miejscu plasuje się sprzęt ORAL-B PRO 790. To elektryczna szczoteczka z okrągłą końcówką, która dokładnie czyści wszystkie zęby. Urządzenie wykorzystuje technologię oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjną. Dlatego pozwala ono usunąć nawet do 100% płytki nazębnej.

Przedstawiony model jest zasilany akumulatorowo, więc można go użytkować również w miejscu, gdzie nie ma dostępu do prądu. Wyposażono go w 1 tryb pracy. Szczoteczka ma timer (został on umieszczony w rączce), który umożliwia zachowanie zalecanego przez dentystów czasu mycia zębów. To gwarantuje odpowiedni poziom higieny jamy ustnej.

Sprzęt ORAL-B PRO 790 działa skuteczniej niż tradycyjna szczoteczka manualna. Umieszczone w jego końcówce włosie jest nachylone pod kątem 11 stopni, w efekcie czego dokładnie otacza ono każdy ząb.

Cena: ok. 200 zł.

PHILIPS SONICARE EASYCLEAN HX6511/50

Zestawienie zamyka urządzenie PHILIPS SONICARE EASYCLEAN HX6511/50. To szczoteczka soniczna z zasilaniem akumulatorowym, która pozwala w delikatny, a jednocześnie skuteczny sposób oczyścić nie tylko zęby, ale też przestrzeń pomiędzy nimi. W głowicy sprzętu znajduje się generator dźwięków emitujący fale dźwiękowe. To właśnie one inicjują drgania włosia szczoteczki.

Prezentowany model czyści zęby z siłą wynoszącą aż 62000 ruchów włosia na minutę. Dużym atutem sprzętu jest to, że mogą go bezpiecznie stosować osoby noszące aparat ortodontyczny. Ponieważ szczoteczka została wyposażona w 2-minutowy zegar, nie ma potrzeby samodzielnego kontrolowania czasu mycia zębów.

Urządzenie jest idealne dla osób, które do tej pory korzystały wyłącznie z manualnych szczoteczek. Program łatwego startu pozwala przyzwyczaić się do działania sprzętu i delikatnie zwiększa jego moc w ciągu pierwszych 14 szczotkowań.

Cena: ok. 190 zł.

Ranking szczoteczek elektrycznych
4.7 (94.63%) 67 głosów

Zobacz też: