Ranking pralek automatycznych

Pralki

Zakup pralki nie jest codzienna czynnością dlatego przed jego dokonaniem warto jest zapoznać się z jej specyfikacjami i parametrami technicznymi. Dobra pralka powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów, pojemna, energooszczędna, trzeba również wcześniej ustalić jakie programy dodatkowe mogą się nam przydać w jej codziennym użytkowaniu. Poniżej przedstawiamy listę najlepszych pralek w rozsądnym przedziale cenowym.

1. Electrolux EWS1266CI

Pierwszą zaletą tego urządzenia jest zainstalowany w nim silnik falownikowy, który zapewnia praktycznie bezgłośną pracę przy minimalnym zużyciu energii. Producent daje nam na niego 10 lat gwarancji co również jest dość istotne. Pralka jest klasy A+++, posiada wiele przydatnych programów prania na przykład do wełny, a dzięki zastosowanemu w niej systemowi OptiSense automatycznie dostosowuje ilość wody, czasu oraz energii do wielkości włożonego prania. Jej cena to około 1400 złotych.

2. BEKO WRE 5511 BWW

Pralka ta posiada, aż 15 specjalnie dedykowanych programów dostosowanych do różnych potrzeb użytkownika. Zastosowano w niej również możliwość opóźnienia startu rozpoczęcia prania o 3, 6 lub 9 godzin. Elektroniczny system wyważania wsadu dostosowuje ilość pobieranej wody, a program Aqua Fusion zapobiega nie efektywnemu wypłukiwaniu detergentów podczas pobierania wody. Warty uwagi jest również program Self Clean, który po włączeniu samodzielnie czyści bęben, rury i inne wewnętrzne części pralki wypłukując z nich brud i bakterie. Koszt zakupu tego modelu to około 900 złotych.

3. Samsung WW70J4273MW

Ten model nastawiony jest przede wszystkim na oszczędzanie prądu i wody. Ich zużycie kontroluje specjalny system Fuzzy Logic kontrolujący poziom wody, temperaturę oraz obroty i obciążenie silnika, dzięki czemu może idealnie dostosować niezbędną ich ilość. Pralka oosiada również specjalnie wyprofilowany bęben gwarantujący skuteczną ochronę tkanin przed ich uszkodzeniem podczas prania. Cena tej pralki to około 1300 złotych.

4. Amica AWB510LP

Decydując się na ten model możemy być pewni, że nawet najtrudniejsze zabrudzenia zostaną sprawnie usunięte. Jest bardzo łatwa i szybka w obsłudze dzięki panelowi w języku polskim, automatycznie dobiera ilość wody do rodzaju i ilości pranej odzieży, a jej dedykowane programy efektywnie zapobiegają uszkodzeniu pranych rzeczy. Pralka osiada także blokadę zabezpieczającą przed zmienieniem programu podczas jego trwania co bardzo lubią robić dzieci. Koszt zakupu takiej pralki to około 800 złotych.

5. Whirpool AWE 60110

To urządzenie wyróżniają przede wszystkim ładowanie od góry oraz jej bardzo niewielkie wymiary wynoszące 40 x 90 wys. x 60 gł. cm. Jej pojemność to około 6 kg, ponadto pralka posiada 18 dedykowanych programów prania ( w tym program do prania wełny, bawełny, tkanin delikatnych ) oraz elektroniczne sterowanie. Ciekawym pomysłem jest również program super szybki, który pozwala na dokładnie wypranie ładunku o wadze do 3 kg tkanin w zaledwie 15 minut w temperaturze 30 stopni C. Jej cena to około 850 złotych.