Ranking najlepszych osuszaczy powietrza

osuszacz powietrza

Każde pomieszczenie, w którym przebywamy ma wpływ na to, jak się w nim czujemy. I właśnie dlatego dobrze byłoby, aby każde z nich było wyposażone w specjalny osuszacz powietrza. To przecież takie urządzenie sprawi, że powietrze okazuje się o wiele czystsze, a zarazem pozytywnie wpływ na nasz organizm.

Dodatkowo dzięki niemu udaje się przeciwdziałać różnym nieprzyjemnym sytuacjom, ponieważ wykonany został w celu skutecznego odprowadzania wody z pomieszczeń. Przeciwdziała to powstawaniu pleśni i grzybów, które stanowią poważne zagrożenie.

Te najbardziej wydajne są w stanie pobrać z danego pomieszczenia aż do 10 litrów w ciągu dnia. Dodatkowo wyłaniają się na rynku jeszcze takie nowoczesne osuszacze powietrza, które rozpoznają niską temperaturę i dzięki temu są w stanie automatycznie się załączyć i włączyć tryb odmrażania. Jeśli już jesteśmy przekonani do tego, aby posiadać taki sprzęt, to dobrze byłoby dowiedzieć się, jaki osuszacz powietrza zakupić?

Najlepszy osuszacz powietrza

Okazuje się, że technologia ruszyła do przodu także na rynku rtv i agd. I dzięki temu nowoczesne osuszacze powietrza działają na naprawdę wysokim poziomie. Warto zauważyć, że te najlepsze okazują się bardzo wydane. Warto więc dowiedzieć się, jaką ilość wody jest w stanie zebrać takie urządzenie. Informacje te są dokładne zaprezentowane przez producenta. Gdybyśmy posiadali małe mieszkanie, to warto pozwolić sobie na osuszacz powietrza, który w ciągu doby jest w stanie wydobyć minimum 10 litrów wody. Najczęściej zastosowanie takie urządzenia zyskują w łazienkach. Dlaczego? To przecież w nich pojawia się największy poziom wilgotności, przynajmniej zazwyczaj tak jest. W tym celu niektórzy szczególnie tam decydują się na zamontowanie osuszacza.

Do dyspozycji mamy wiele rodzajów osuszaczy powietrza. Wymieniamy takie, jak: osuszacza kondensacyjny, z granulatem i absorpcyjny. Warto dowiedzieć się, który z nich szczególnie pasowałby do naszego mieszkania, domku jednorodzinnego bądź innego budynku. Ocenia się, że osuszacze z granulatem to dość tani wybór, na który decyduje się szerokie grono osób. Sprawdza się w mniejszych pomieszczeniach, a zarazem do zastosowania miejscowego. Przez to świetnie pasują do osób, które chcą sobie szybko poradzić z zawilgoceniem piwnicy, łazienki bądź z zaparowanymi oknami. Oczywiście w przypadku takich osuszaczy istotna jest regularna wymiana granulatu.

Inaczej działa osuszacz kondensacyjny, który posiada większą wydajność, natomiast sprawdza się do pomieszczeń, w których występuje temperatura od 30 stopni Celsjusza, a wilgotność do 80%. Przez to w okresie grzewczym nie zawsze będzie można pozwolić sobie na zastosowanie takiego osuszacza.

Jeszcze inne możliwości zapewnia osuszacz absorpcyjny, którego wydajność jest zależna od poziomu wilgotności i temperatury danego pomieszczenia. Sprawdza się szczególnie do mieszkań, domów i budynków w okresie zimowym.

Poznaj najlepszy ranking osuszaczy powietrza

Kiedy chcemy wybrać skuteczny i odpowiednio dostosowany osuszacz powietrza ranking, to warto przyjrzeć się jego poszczególnym parametrom. Najważniejsze z nich to pobór mocy, który określa, w jakich warunkach pracuje oraz, jaką moc pobiera.

Zazwyczaj pobór mocy osuszacza powietrza wynosi od 200-850 W, więc widać, że różnica jest dość duża. Dodatkowo liczy się przepływ powietrza, która w przypadku każdego powietrza okazuje się bardzo ważna. Jednostka przepływu powietrza to m3/h i dlatego osuszacze powietrza posiadają często taki przepływ w wysokości od 100-850 m3/h. Czemu jeszcze moglibyśmy się przyjrzeć? Ocenia się, że bardzo ważny jest: poziom sterowania, dodatkowe funkcje, wielkość pojemnika na wodę, hałas.

Ranking najlepszych osuszaczy powietrza
4.6 (92.46%) 61 głosów