Ranking lodówek no frost

Lodówki no frost

Technologia No Frost polega na zapobieganiu oblodzeniu lodówki oraz umieszczonych w niej produktów. Ponadto urządzenia z tą technologią nie wymagają rozmrażania. Aktualnie na rynku niemal każdy produkt działa z zastosowaniem technologii No Frost. Poniżej przedstawiam listę pięciu najczęściej wybieranych i najlepszych lodówek z technologią No Frost.

1. Hotpoint Ariston E4D AAXC/HA

Ta oszczędna i ekonomiczna lodówka jest wolnostojącym urządzeniem typu Side by Side. Jej całkowita pojemność wynosi 402 l, wykonana jest w całości ze stali nierdzewnej. Dodatkową zaletą tego urządzenia jest zastosowana w nim powłoka antybakteryjna utrudniająca rozwój mikroorganizmów w jego wnętrzu dzięki czemu trzymana w niej żywność psuje się dużo wolniej. Ponadto lodówka jest w stanie utrzymać temperaturę nawet do 18 godzin w przypadku braku zasilania oraz posiada specjalne systemy szybkiego chłodzenia i szybkiego zamrażania. Jej zakup wiąże się z kwotą 2500 złotych.

2. Samsung RB 29FDRNDSA

Przy produkcji tego modelu zastosowano wiele innowacyjnych technologii. Jedną z nich jest kompresor Digital Inverter, który dzięki czujnikom zewnętrznym i wewnętrznym automatycznie dostosowuje prędkość działania lodówki do zapotrzebowania na chłodzenie. Jego optymalna praca pozwala na znaczne obniżenie rachunków za prąd. Całkowita pojemność lodówki wynosi 190 litrów, a na jej prawidłowe działanie producent daje 10 lat gwarancji. Koszt związany z zakupem wynosi około 1680 złotych.

3. Bosh KGN36VL25E

Lodówka wyposażona jest w półki wykonane z hartowanego szkła, alarm informujący o niedomkniętych drzwiach lub wzroście temperatury wewnątrz urządzenia oraz specjalistyczną komore utrzymującą świeżość znajdujących się w niej produktów. Dodatkową zaletą tego urządzenia jest zainstalowany w niej system Multi airflow zapewniający odpowiednią cyrkulację powietrza i jego wilgotność dzięki czemu nasza żywność utrzymuje swoją jakość dłużej. Pojemność chłodziarki wynosi 221 litrów, a zamrażarki 66 litrów. Jej cena wynosi około 1500 złotych.

4. AMICA FK238.4FX

Wyposażenie tej lodówki to jedna szuflada na warzywa i owoce, trzy półki na drzwiach, trzy szuflady w zamrażarce, cztery szklane półki w chłodziarce oraz specjalna taca do zamrażania owoców. Jej pojemność całkowita to 224 litry, a klasa energetyczna to A+ co sprawia znaczne obniżenie rachunków za prąd mimo dużej pojemności. Urządzenie cechuje się chłodnym i eleganckim designem w kolorze ciemnego srebra zatem łatwo wpasuje się w wystrój każdej kuchni. Jej cena zaczyna się od 1100 złotych.

5. Liebherr CNsl 3033

Jest to urządzenie mniej znanego w Polsce producenta, jednak wcale nie gorsze gatunkowo. Model ten jest w pełni energooszczędny dzięki klasie energetycznej A+ oraz oświetlenie LED zamontowanym wewnątrz. Jej ogólna pojemność wynosi 276 litrów, a sterowanie elektroniczne pozwala na prostą obsługę. Lodówka poprzez sygnał dźwiękowy alarmuje nas o wzroście temperatury lub pozostawionych otwartych drzwiach. Koszt jej zakupu to około 1700 złotych.