Ranking Grilli Elektrycznych

Grill elektryczny

Grill elektryczny to nie tylko sposób na smaczny posiłek, ale również zdrowsza alternatywa dla klasycznego smażenia.

Popularność grilli elektrycznych rośnie ze względu coraz większą świadomość ludzi o zdrowym trybie odżywania. W tym artykule poruszymy kilka pozycji grilli elektrycznych których zakup warto rozważyć.

Do największych zalet grilli elektrycznych należy zaliczyć możliwość smażenia mięs, warzyw, oraz dań typu panini bez użycia tłuszczu co czyni je automatycznie mniej kalorycznymi. Grille elektryczne sprawdzają się zwłaszcza przy tłustych potrawach dzięki czemu stają się one mniej kaloryczne i przy tym zdrowsze.

Nasze zestawienie zaczniemy od Grilla Clatronic KG 3487

Jest to grill dużej mocy 2000 W do beztłuszczowego smażenia potraw. Grill posiada termostat dzięki czemu dostosujemy temperaturę smażenia do potrawy, dzięki czemu otrzymamy idealnie przyrządzone mięsa, warzywa, kanapki. Urządzenie posiada specjalny zdejmowany okapnik na tłuszcz, oraz nieprzywierająca tackę z wgłębieniami imitującymi tradycyjny grill. Izolowany uchwyt chroni nasze dłonie przed wysoką temperaturą wydobywającą się z grilla, a dwa niezależne wskaźniki świetlne poinformują nas o gotowości urządzenia do grillowania. Całkowita powierzchnia grillowania to 29,5 x 23,5 dzięki czemu możemy przyrządzić na raz duża ilość jedzenia nie martwiąc się o jego jakość.

Cena grilla: 150 zł

Kolejną godną polecenia opcją jest Severin RG2686. Idealny grill dla rodziny jak i singli, którzy kochają przyrządzać potrawy szybko i bez bałaganu w kuchni. Grill składa się z górnej tacki grillowej na której możemy usmażyć chociaż by różnego rodzaju mięsa, oraz zestaw czterech małych patelni. Patelnie czyli raclette służą do smażenie serów, oraz jajek w różnych kompozycjach smakowych oraz stopniach wysmażenia. 4 różne patelnie pozwalają zrobić posiłek dla kilku osób w zależności od ich preferencji. Moc grilla jest optymalna dla jego niewielkiego rozmiaru i wynosi 600W, co zapewnia niski pobór prądu. Całkowita powierzchnia grillowa to 441 cm2.

Cena grilla: 70 zł

Dobrym wyborem jest również Grill ELDOM Panini GK120. Grill ten posiada tradycyjny wygląd, specjalnie zabezpieczoną rączkę przed nagrzewaniem, oraz wysoką moc aż 1000W. Ruchoma górna część grilla sprawi że nasze kanapki i inne potrawy nie będą zmiażdżone a jednocześnie zostaną odpowiednio wysmażone. Specjalny okapnik na tłuszcz zapewni nam większą czystość podczas całego procesu grillowania jak i doskonale odprowadzi tłuszcz z potraw. Tacka grzewcza posiada specjalną nieprzywierającą powłokę, dzięki czemu potrawy nie będą przywierały ani się przypalały. Wymiary płyty grzewczej są całkiem spore i wynoszą 25,5cm na 17,8 cm co pozwala przygotować posiłek dla całej rodziny jednocześnie nie brudzą przy tym wielu naczyń. Tego rodzaju grille rekomendowane są dla osób dbających o sylwetkę ponieważ da się w nim przygotować wiele potraw

Cena grilla: 100 zł

Jak widzimy aby przyrządzić zdrowy i smaczny posiłek nie musimy posiadać dużych umiejętności, ani drogiego sprzętu wystarczy elegancki elektryczny grill dostępny dla każdego.

Ranking Grilli Elektrycznych
4.7 (93.64%) 44 głosów

Zobacz też: