Przewodnik po VR: okulary VR, gry VR, aplikacje

Wirtualna rzeczywistość (w skrócie z angielskiego- VR) staje się bardzo popularna. Głównym powodem takiego rozkwitu popytu na nią jest prosty fakt, że jest bardzo łatwo dostępna. Praktycznie każdy człowiek, posiadający smartphone’a będzie w stanie ja efektywnie wykorzystywać przy dodatkowym wydatku zaledwie kilkudziesięciu złotych. Dla kogoś, kto nigdy nie miał z nią styczności jest to prawdziwy rarytas. Niewielka cena bardzo zachęca do zakupu odpowiedniego sprzętu, a wspaniała zabawa, którą daje VR wciąga na tyle, że prawie każdy chce ją kontynuować.

Wirtualna rzeczywistość polega na wyświetlaniu obrazu, który widzi po założeniu specjalnych okularów. Dzięki dobrym rozwiązaniom, VR staje się coraz bardziej realistyczne. Za pomocą ruchów i gestów można wchodzić w interakcję z projektowanym światem. Jest to bardzo ciekawe rozwiazanie, bowiem wiele z dzisiejszych użytkowników w dzieciństwie mogło tylko pomarzyć o takich rozwiązaniach. Coś, co jeszcze kilka lat temu było futurystyczne, dzisiaj jest na wyciągnięcie ręki.

Do VR wykorzystywane są specjalne okulary. W najtańszych wersjach są one zbudowane z kartonu, do którego wkłada się telefon, wyświetlający obraz. Za pomocą specjalnych szkieł tworzy się iluzja uczestnictwa w generowanym świecie. Z powodu tak łatwego dostępu wielu deweloperów tworzy gry wytwarzające technologię VR. Oczywiście, jak łatwo się domyśleć, nie brakuje chętnych, którzy są za takie gry nawet gotowi zapłacić. Oczywiście jest taż bardzo dużo gier, które są darmowe.

Jednak nie tylko na grach się kończą aplikację korzystające z wirtualnej rzeczywistości. Istnieje wiele programów do nauki wykorzystujących VR. Jak łatwo się domyśleć, przedmioty wymagające osobiste doświadczenia mogą być zastąpione przez VR (np. częściowo nauka anatomii). Proces tworzenia aplikacji bardzo się rozwija, dlatego warto obserwować aktualne trendy- bardzo łatwo zostać w tyle w tak dynamicznej sytuacji. Bez wątpienia rynek technologiczny został zrewolucjonizowany przez technologię VR.

1.1/5 - (ilość ocen: 35)