Poznawaj stolice i nic nie wydawaj!

Zwiedzanie Warszawy łączy się dużymi kosztami. Co zrobić, kiedy chcemy zobaczyć jak najwięcej, nie tracąc przy tym wszystkich pieniędzy?Na szczęście w naszej ukochanej stolicy mamy możliwość zupełnie bezpłatnego poznawania historii. To fantastyczne rozwiązanie dla turystów, których podczas swojej wycieczki chcą jak najwięcej zobaczyć. Oto lista zabytków w stolicy, które w danych dniach można odwiedzać zupełnie za darmo. Uwaga, godziny otwarcia obiektów mogą zmieniać się wraz ze zmianą pory roku. Warto sprawdzić te informacje przed udaniem się w podróż.

  1. Muzeum Kolejnictwa- bezpłatny wstęp we wtorki

Muzeum znajduje się przy ulicy Towarowej 1, blisko Placu Zawiszy.  Gromadzi wszelkie zbiory, które dokumentują historię kolei w Polsce.

 

2. Muzeum Narodowe- bezpłatny wstęp we wtorki

Muzeum znajduje się na Alejach Jerozolimskich 3. Muzeum oferuje ogromną kolekcje sztuki i malarstwa polskiego i europejskiego.

 

3. Muzeum Żydów Polskich- bezpłatny wstęp w czwartki

Blisko centrum, na Muranowie znajduje się Muzeum Żydów Polskich, gdzie poznajemy historię Żydów, osiedlających się na terenie polski, oraz sam kraj z tamtego okresu.

 

4. Galeria Zachęta- bezpłatny wstęp w czwartki

Galeria zachęta znajduje się na placu Małachowskiego pod numerem 3. Oferuje cykliczne wystawy, które za każdym razem zachwycają odwiedzających.

 

5. Łazienki Królewskie- bezpłatny wstęp w czwartki i w listopadzie 

Park znajduje się w południowej części śródmieścia Warszawy. Możemy tam zapoznać się z pałacykami i budowlami, które powstały za czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. To jedno z najpopularniejszych miejsc w stolicy.

 

6. Muzeum Powstania Warszawskiego- bezpłatny wstęp w niedzielę

Muzeum mieści się na ulicy Grzybowskiej 79. Muzeum upamiętnia powstanie przeciwko okupantowi niemieckiemu za czasów Drugiej Wojny Światowej. To jeden z najważniejszych obiektów w Warszawie.

 

7. Muzeum Sztuki Nowoczesnej- bezpłatny wstęp we wszystkie dni otwarcia muzeum

Muzeum znajduje się na ul. Emilii Plater 51. Oferuje cykliczne wystawy sztuki nowoczesnej, które przenoszą w zupełnie inny świat.

Oceń post