Jak poprawić wygląd klatki piersiowej

Bardzo często osoby trenujące są przekonane, że jedynym skutecznym ćwiczeniem na mięśnie klatki piersiowej jest tradycyjne wyciskanie sztangi na ławeczce leżąc. Tymczasem, warto zdawać sobie sprawę z faktu, że mięśnie klatki piersiowej mają kilka aktonów(części), dlatego ich efektywny trening musi składać się z więcej, niż jednego ćwiczenia. Jak poprawić wygląd klatki piersiowej? Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco bliżej.

Ćwiczenia na klatkę piersiową, których nie znałeś

1. Trening z ekspanderem

Ekspander to jeden z najbardziej tradycyjnych a zarazem najbardziej niedocenianych przyrządów służących do treningu kulturystycznego. Jeżeli chodzi o trening mięśni klatki piersiowej przy użyciu ekspandera, to dzięki temu przedmiotowi z powodzeniem możemy rozbudować i poszerzyć klatkę piersiową(chodzi więc tutaj o trening tzw. mięśni szerokich klatki piersiowej a także przednich aktonów mięśni naramiennych, które również mają znaczący wpływ na wygląd naszego torsu). Trening na expanderze wzmacnia i rozbudowuje również ramiona, których rozwój, jak wiadomo, w znacznym stopniu determinuje możliwość rozbudowy klatki piersiowej.

2. Rozpiętki z hantlami na ławeczce leżąc

Rozpiętki ze sztangielkami to kolejne znakomite ćwiczenie, które angażuje mięśnie boczne klatki piersiowej oraz przednie aktony mięśni naramiennych. Regularne wykonywanie rozpiętek to prosta droga do rozbudowania klatki piersiowej, wzmocnienia jej i poszerzenia. Rozpiętki wzmiacniają również ramiona, dzięki czemu będziemy w stanie poprawić swoje wyniki w wyciskaniu sztangi na ławeczce płaskiej leżąc.

3. Pompki na wąskim uchwycie

Pompki na wąskim uchwycie bardzo często uznaje się za ćwiczenie przeznaczone przede wszystkim do treningu tricepsów. Tymczasem, wykonywanie tego rodzaju pompek stanowi również znakomity sposób na wzmocnienie oraz rozbudowę środka klatki piersiowej. Do urozmaicenia tej metody treningu można użyć na przykład gum treningowych: zakładamy je sobie na karki a jednocześnie trzymamy ich końce w dłoniach. Dzięki temu zyskamy większe obciążenie podczas wykonywania ćwiczenia.

 

 

 

 

 

3.8/5 - (ilość ocen: 5)