Popraw wygląd swoich ramion w 5 prostych krokach

ćwiczenie ramion

Popraw wygląd swoich ramion w 5 prostych krokach

W dzisiejszych czasach na pytanie ” czy chciałbyś mieć dobrze wyglądające ramiona ” odpowie przecząco. I nie dotyczy to tylko mężczyzn – coraz więcej pań interesuje się sportami siłowymi i chce osiągnąć seksowny, atletyczny wygląd. Rozbudowa ramion może jednak przysparzać problemów. Dzięki pięciu poniższym krokom dowiesz się co zrobić, aby twoje ramiona wyglądały atrakcyjnie:

  1. Pamiętaj o tricepsie! Większość osób rozpoczynających pracę nad sylwetką rozpatruje ramiona jedynie pod kątem bicepsa. Nic bardziej mylnego, bowiem to triceps stanowi największą grupę mięśniową naszych ramion. Wykonując trening ramion nie zapominaj o tym jakę ważnym aspekcie ich rozbudowy.
  2. Dbaj o różnorodność. Do optymalnego rozwoju mięsień potrzebuje odpowiedniego bodźca, który umożliwi rozwój. Jednak nasz organizm ma świetne możliwości adaptacyjne, przez co szybko dane ćwiczenie przestaje działać. Tak więc na następnym treningu zaskocz swoje mięśnie – zmień ćwiczenie, technikę jego wykonywania, dodaj pauzę w pozycji maksymalnego napięcia – te zabiegi skutecznie przełamią wszelkie zastoje.
  3. Nie przesadź z objętością treningową! Często widzimy, jak świeżo upieczeni adepci treningu katują swoje ręce ogromną ilością ćwiczeń. Pamiętaj, więcej to nie zawsze lepiej – mięśnie potrzebują czasu do regeneracji. Być może zamiast dodatkowej serii na biceps powinieneś odpuść tego dnia i dać mu odpocząć?
  4. Ramiona pracują nie tylko podczas ćwiczeń izolowanych! Ramiona wykonują ogromną pracę nie tylko podczas ćwiczeń wykonywanych dokładnie pod kątem ich rozbudowy. Pracują przy takich bojach jak wyciskania, podciągania czy wiosłowania. Odnosząc się do poprzedniego punktu, zadbaj, aby również pod tym względem nie były poddane nadmiernemu stresowi.
  5. Dobierając ćwiczenia, pamiętaj o zaatakowaniu mięśnia pod każdym kątem. Każde ćwiczenie, nawet mimo podobnego wyglądu, angażuje inne aktony ćwiczonego mięśnia. Biceps na przykład to mięsień dwugłowy, więc ważne jest aby wykonać ćwiczenia na głowę krótką, jak i długą.
4.5/5 - (ilość ocen: 17)