Pomysł na szarą sypialnię

Stara sypialnia to nie miejsce, które należy jak najszybciej wyremontować, by czuć się w niej komfortowo. Oczywiście, wiele osób może przyjąć właśnie taką taktykę, jednak jest to założenie nie dobre, bowiem nie wykorzystuje potencjału danego miejsca. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest podejść do tematu twórczo i z pewnego rodzaju mądrością. Każde pomieszczenie ma swój unikalny klimat i wręcz trzeba wykorzystywać jego mocne strony. Jeżeli ktoś ma starą sypailnię nie powinien wszystkiego od razu wywracać do góry nogami- można na jej bazie urządzić sypialnie w stylu retro.

Warto zwrócić uwagę na

  • ściany
  • podłogę
  • meble
  • rozmieszczenie

Przede wszystkim należy spojrzeć na ściany. Mogą nie być najpiękniejsze, mogą być poniszczone, jeżeli jednak mają w sobie jakąś koncepcję i ta koncepcja nie jest zła, jednak z czasem stała się nie najlepiej wyglądająca, można to wykorzystać. Na bazie starego pomysłu można wykonać coś nowego, co jest niczym innym jak olbrzymią oszczędnością czasu. Czasami wystarczy po prostu zwykły lifting.

Podłoga nie jest rzeczą, którą należy bezwzględnie zmieniać. Jeżeli jest na niej stary parkiet, ostatnim pomysłem, jaki przychodzi do głowy właścicielowi powinna być zmiana podłogi na inną. Parkiety są bardzo ładne i wystarczy ich odmłodzenie. Zresztą każdy znawca wnętrz to przyzna, a samo rozwiązanie jest niezwykle popularne.

Meble są także jak najszybciej zmieniane. I tutaj podobnie jak ze ścianą- jeżeli są to ładne meble, które jednak uległy czasowi, warto zastanowić się nad możliwością ich odmłodzenia. Jeżeli jednak nie da się tak, można wykorzystać ich koncepcję, do zakupu podobnych. Jeżeli chce się mieć pokój w stylu retro, możliwość korzystania i oglądania na własne oczy starych koncepcji jest bardzo wartościowa.

Wreszcie rozmieszczenie poszczególnych elementów pokoju może posłużyć zarówno za wzór jak i bardzo ładne wyklarowanie które rozwiązania są złe. Jeżeli spojrzymy na pusty pokój i porównamy to z tym, co było kiedyś, bardzo łatwo można zestawić to co było złe, z tym co jest lepsze.

Oceń post