Podróż do wybranych regionów świata – Australia i Oceania

Bez wątpienia jednym z najciekawszych regionów turystycznych świata jest Australia i Oceania. Rejon też jest niebywale bogaty w przeróżne archipelagi, pojedyncze wyspy, wspaniałe rafy koralowe. Warto na pewno odwiedzić Nową Zelandię, Fidżi, samą Australię. Najważniejsze jest jednak to, co warto zobaczyć, wśród jakich krajobrazów wypocząć, nacieszyć nimi oko.

W Australii i Oceanii nie brakuje atrakcji i nie da się temu w żaden sposób zaprzeczyć. Słoneczne plaże, przeważająca słoneczna roślinność, ale również ta pochodząca z nieco surowszego klimatu, nowozelandzkie góry – to wszystko zachwyci nawet najbardziej wybrednych turystów. Niezaprzeczalnym cudem natury jest Narodowy Park O le Pupu-Pu’e. Pełen wodospadów, malowniczych jezior, klifów skalnych, nadbrzeżnych łuków. Jest on pierwszym Parkiem Narodowym w południowej Oceanii. Niestety jego powierzchnia nie porywa – wynosi ona dwadzieścia dziewięć kilometrów kwadratowych – jednakże na pewno jest się tam czym rozkoszować. Na jego terenie możemy również znaleźć dwa wygasłe wulkany, wybrzeże lawowe. Widok wprost zapiera dech w piersiach. Najbardziej znanym cudem tegoż regionu jest jednak Wielka Rafa Koralowa, która niestety zmniejsza się z biegiem czasu, a więc spieszcie się, by ją zobaczyć! Położona jest ona u północno-wschodniego wybrzeża Australii na Morzu Koralowym. Odkryta została przez Jamesa Cooka, znanego wszystkim wielkiego odkrywcę. Od 1981 roku Rafa znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Co jeszcze warto zobaczyć podczas podróży po Australii i Oceanii? Przedstawmy wam parę cudów:

  • Kings Park – największy park świata,
  • Ayers Rock – jeden z największych monolitów świata,
  • Melbourne – była stolica Australii, dwukrotnie otrzymała tytuł najlepszego miasta do życia,
  • Tasmania – była kolonia karna,
  • Park Narodowy Tongariro – na jego terenie znajduje się Góra Ngauruhoe, która była inspiracją dla Petera Jacksona, dzięki czemu w serii „Władca Pierścieni” możemy podziwiać ją jako Górę Przeznaczenia,
  • Milford Sound – zatoka na Wyspie Południowej uważana za największą atrakcję turystyczną Nowej Zelandii,
  • Góra Cooka – najwyższy szczyt Nowej Zelandii mierzący 3724 m n.p.m.
  • Sri Siva Subramaniya Temple – największa hinduska świątynia w mieście Nadi na Fidżi,
  • Levuka – była stolica Fidżi, znajduje się na wyspie Ovalau, zachowała swój charakter z XIX wieku.

Nie bez powodu Australia i Oceania cieszy się tak wielką popularnością pośród turystów z całego świata. Rokrocznie miliony odwiedzają ten raj na ziemi, piękne i piaszczyste plaże, rafy koralowe, lasy tropikalne – praktycznie każde miejsce na tym najmniejszym kontynencie może nas zachwycić. Jeśli planujecie podróż dookoła świata, to na pewno musicie uwzględnić w niej Australię i Oceanię.

Oceń post