Porady dotyczące podróży na południowo-wschodnią Azję

południowo-wschodnia Azja

Potrzeba wiedzy na temat pakowania się na wycieczkę do Azji Południowo-Wschodniej

Nie należy wyjeżdżać na wycieczkę bez przeczytania wskazówek w tej kategorii. Są to podstawy, na których można się oprzeć w południowo-wschodniej Azji.

1. Zawsze miej papier toaletowy – nigdy nie ma go w pobliżu, ale kiedy już go znajdziesz, magazynuj!

2. Sprawdź, czy będzie bankomat – generalnie nie ma problemu ze znalezieniem bankomatów w większości południowo-wschodniej Azji, ale tam będzie dziwne miejsce, ich nie ma. Zaplanuj z wyprzedzeniem!

fajnepodroze.pl/azja-zdjecia-ciekawostki

3. Wifi jest wszędzie, nie trzeba kupować kart SIM – Free Wifi jest szczerze mówiąc, o wiele prostsze niż się spodziewałem i w większości przypadków jest przyzwoite. Oznacza to, że karty SIM są super tanie, więc nie zbankrutujesz kupując je.

4. Zawsze miej dolary – jeśli kiedykolwiek skończy Ci się lokalna walutę, dolar zostanie zaakceptowany. Większość sklepów wymaga, aby płacić również w dolarach amerykańskich.

5. Zanim udasz się do nowego kraju/za granicę: wiele oszustw w Azji jest na porządku dziennym, więc upewnij się, że wiesz, na co zwracać uwagę. Większość z nich dotyczy taksówek, wynajmowania skuterów i przekraczania granic.

6. Niestety pogoda nie zawsze jest doskonała i słoneczna oraz ciepła w południowej Azji. Część dni może być dość zimnych (jak mróz w północnym Wietnamie). Będziesz chciał również uniknąć pory monsunowej, zwłaszcza jeśli odwiedzisz wyspę.

fajnepodroze.pl/ciekawostki-azja-dla-dzieci

8. Nie bójcie się jedzenia ulicznego – widziałem, że ludzie są tak samo chorzy od jedzenia w restauracjach jak ja z ulicznych straganów. Jedyna różnica polega na tym, że nie widzisz tego, co dzieje się w kuchni.

9. Zgoda na cenę taksówki przed wejściem – To samo dotyczy taksówek motocyklowych, trójkołowców itp.

10. Nie oczekuj, że coś będzie na czas. Ale jeśli się spóźniasz, oczekuj, że będzie na czas – za każdym razem spóźnisz się, autobus rzeczywiście będzie na czas. Ale w większości przypadków wszystko spóźnia się. Azjatyccy ludzie są o wiele bardziej zrelaksowani i nie dbają o czas tak jak my w świecie zachodnim.

11. Zrób zdjęcia skutera przed opuszczeniem wynajmowanego miejsca – Zawsze za każdym razem wypożyczając cokolwiek w Azji zawsze robią zdjęcia wszystkiego. Włączając w to zbliżenie zadrapania, aby nie obwiniać cię za cokolwiek. Dobra firma zaznaczy wszelkie uszkodzenia na papierze i przekaże Ci kopię lub zrobi zdjęcia.

Oceń post