Pobyt w hotelu – porady dla podróżnych

Hotel w podróży to jeden z ważniejszych jej elementów, a pobyt w hotelu i pozytywne odczucia to 60% zadowolenia z wycieczki. Szczególnie wtedy, gdy wyjazd ma charakter stacjonarny, czyli wyjeżdżamy do jednego , góra trzech miast i zwiedzamy je samodzielnie. I mimo, że cały dzień spędza się poza hotelem, właśnie na przemieszczaniu ulic miasta i jego zwiedzaniu, to jednak wieczorem, po wszystkich trudach odpoczynek w hotelu powinien być po prostu miły.

Powinny zostać spełnione wszystkie warunki dla wakacji : miła i czysta przestrzeń, świeża pościel, czysta łazienka codziennie sprzątana, media w pokoju. Powiedzmy, że są to oczekiwania osoby bardzo dorosłej, takiej, która chciałaby, aby wycieczka czy podróż przynosiła same miłe chwile. Ważne, aby pobyt w hotelu sprzyjał w przebywaniu w nim. Może takie oczekiwania nie świadczą o ambicjach wytrawnego podróżnika, ale dotyczą pobytu w hotelu w turystycznym, pełnym atrakcji mieście. Takie oczekiwania wcale nie muszą świadczyć o wygórowanych ambicjach. Wystarczy zwykły bed and breakfast, tam bardzo często w niewielkich, rodzinnych hotelikach znajdziemy najlepszą na świecie atmosferę.

Warto pamiętać, że bez względu na to do jakiego hotelu zawitamy, jeżeli nie podoba nam się pokój, mamy prawo prosić o zamianę pomieszczenia. I nie ma co się bać, to naturalny proces. Pobyt w hotelu musi sprawiać przyjemność, hotelarze też to wiedzą. Dlatego, jeżeli uznamy, że abo sam pokój, albo widok z okna nam nie odpowiadają należy powalczyć o zmianę.

Inaczej traktujemy hotel, gdy praktycznie w pokoju hotelowym tylko śpimy, a inaczej gdy przebywamy w nim w systemie all inclusive, gdzie nie tyle w nim przebywamy co mieszkamy.Wówczas pobyt w hotelu powinien być nieskazitelny, bo zamknięci w nim, z dostępem do lokalnych atrakcji trochę czujemy się jak w klatce. Ale taki pobyt rzeczywiście trzeba lubić i jest całe grono osób, które preferują tego rodzaju wakacje.

Dlatego zawsze przed wyjazdem należy ściśle określić swoje oczekiwania, ale i zrozumieć zasady wyjazdu i podróży.

 

Oceń post

One thought on “Pobyt w hotelu – porady dla podróżnych

Komentarze są wyłączone.