Pies w hotelu

Masz psa i nie wiesz, jak zaplanować urlop? Towarzystwo czworonożnego przyjaciela wcale nie oznacza, że jesteś skazany na pobyt pod namiotem albo pozostawienie swego pupila w psim hotelu. Coraz więcej obiektów wypoczynkowych oferuje bowiem możliwość pobytu z psem.

Żeby uniknąć nieprzyjemności i nie uprzykrzyć życia innym urlopowiczom i pracownikom hotelu, warto zastosować się do naszych porad.

  • Poszukiwania przyjaznego czworonogom hotelu najłatwiej zacząć od Internetu. Po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła „urlop z psem” będziemy mogli zapoznać się z kilkoma bazami, z których każda gromadzi informacje o obiektach przyjmujących zwierzęta pod swój dach.
  • Reklama luksusowego hotelu przykuła Twoją uwagę? Zamiast zakładać, że w kilkugwiazdkowym obiekcie psy z pewnością nie są mile widziane, prześledź stronę internetową ośrodka lub zasięgnij informacji telefonicznie. Licz się z tym, że decyzja w sprawie ewentualnego pobytu z czworonogiem może być uzależniona od jego wielkości oraz że możesz być zmuszony uiścić dodatkową opłatę.
  • Przed przyjazdem do hotelu warto zaopatrzyć się w klatkę kennelową i przejść wraz z psem podstawowy trening korzystania z niej. Odpowiednio wprowadzona klatka stanowi dla psa bezpieczne schronienie, w którym bez problemu spędzi kilka godzin w obcym dla siebie miejscu, jakie stanowi pokój hotelowy.
  • Twoja walizka ledwo się domyka? Pamiętaj, że oprócz stroju kąpielowego i mleczka do opalania musisz spakować jeszcze wszystkie akcesoria potrzebne dla psa w tym jego ulubiony kocyk lub zabawkę, która zapewni psu poczucie bezpieczeństwa, a także… miski i zapas karmy. Rozpaczliwe poszukiwanie sklepu zoologicznego w miejscowości turystycznej nie jest dobrym pomysłem.
  • Czasami z miłości do psa warto zrezygnować z zabierania go ze sobą. Pamiętajmy, że nasz czworonożny przyjaciel, zwłaszcza taki przyzwyczajony do długich pieszych wędrówek i swobodnych szaleństw po ogrodzie, w zatłoczonym hotelu lub kurorcie ze SPA będzie się po prostu niemiłosiernie nudził.
  • Uwzględnij psa w swoich planach! Nawet jeżeli znalazłeś hotel, który przyjmuje zwierzęta, nie oznacza to, że psiak może spędzać całe dnie zamknięty w czterech ścianach, podczas kiedy Ty będziesz szalał po korcie tenisowym! Skup się na aktywnościach, w których pupil może Ci towarzyszyć – pieszych wędrówkach czy leniuchowaniu na plaży przyjaznej zwierzętom.

 

Oceń post