Pierwsze nadmorskie wakacje z dzieckiem | Pytania i porady

Nadmorskie miejscowości to doskonałe miejsce na rodzinne wakacje z dzieckiem, nawet tym małym. Dobre zaplecze turystyczne, mnogość hoteli, pensjonatów i ofert agroturystyki pozwala na wybranie odpowiedniego miejsca, w którym cała rodzina będzie czuła się doskonale. Jednak często jest tak, że rodzice podczas wakacji pragną też czasem spędzić trochę czasu tylko we dwoje. Dlatego właśnie kwestią, która ich interesuje, jest możliwość pozostawienia dziecka pod odpowiednią opieką.

 Kto może zaopiekować się dzieckiem na wakacjach?

Już na etapie planowania wypoczynku warto zainteresować się czy hotel lub pensjonat posiada kącik dla dziecka, gdzie pracują animatorki, otaczające dzieci profesjonalną opieką i zapewniające im ciekawe rozrywki i zabawy. Szczególnie w dużych miejscowościach i typowo wypoczynkowych kurortach takie oferty są dość często spotykane. Inną opcją dla rodziców na wczasach jest wynajęcie niani na godziny. Takie można znaleźć zazwyczaj przez internet lub ogłoszenia w gazetach lokalnych. W wielu miejscowościach istnieją też letnie odpowiedniki przedszkoli lub sale zabaw, do których można też zaprowadzić dziecko na parę godzin. Zwykle nie jest to duży wydatek, a dzięki temu wyprawa nad morze z dzieckiem może być wyjątkowym czasem zarówno dla rodziców, jak i dla samego dziecka… pod warunkiem, że wybraliśmy odpowiednie miejsce na wakacje.

Jakie miejsce wybrać wyjeżdżając z dzieckiem? 

W nadmorskich miastach i miasteczkach najlepiej wybierać miejsca poza centrum, oraz takie z ogrodzonym terenem, tak aby dziecko mogło bezpiecznie się bawić. Jednocześnie dobrze byłoby, aby do plaży nie było zbyt daleko, szczególnie małe dzieci nie będą pozytywnie nastawione do kilkukilometrowych spacerów na plażę. Równie ważne są zejścia na plażę – nawet w Polsce niektóre miejscowości posiadają plaże ze stromymi klifami, po których zejście bywa trudne nawet dla osób dorosłych, nie mówiąc o małych dzieciach, zwłaszcza tych w wózku. Jeśli na wakacje jedzie jeden rodzic z takim małym dzieckiem, zniesienie wózka po stromiźnie może okazać się przeszkodą nie do pokonania. Także sam wygląd plaży ma znaczenie – te kamieniste lub zaśmiecone nie będą najlepszym miejscem do zabaw dla dzieci. Lepiej więc przed wyjazdem poczytać opinie na temat plaż w danej miejscowości.

 

Oceń post