Pielęgnowanie zdrowia włosów o każdej porze roku

zdrowe włosy

Włosy są bardzo delikatne. Ludzie mogą wypróbować różne fryzury poprzez farbowanie, przycinanie, skręcanie, prostowanie itp. W przypadku braku należytej staranności, szkody stają się powszechne. W konsekwencji, włosy zaczynają się łamać i opadać. Dlatego ważne jest, aby zachować zdrowie włosów we wszystkich porach roku.

Pielęgnacja zimą

Podobnie jak rośliny, zimne powietrze jest szkodliwe dla zdrowia naszych włosów. Powoduje, że włosy stają się suche i kruche. Zredukuj puszystość poprzez umycie letnią ciepłą wodą. Aby nadać włosom gładkość, można zastosować odżywkę do włosów.

Właściwa pielęgnacja włosów

Aby oczyścić włosy, najpierw je zwilż. Weź niewielką ilość szamponu do ręki i delikatnie wmasuj. Zrób to przez kilka minut. Spłukaj wodą. Upewnij się, że na głowie nie ma już pęcherzyków powietrza. Nałóż odżywkę. Dobrze wypłukaj. Delikatnie użyj ręcznika, aby wysuszyć włosy.

Olej

Kombinacja oleju kokosowego, oliwy z oliwek, oleju rycynowego, sezamowego i arganowego może być najlepszym pokarmem dla wzrostu włosów. To nawilża włosy i pozostawia naturalny połysk.

Używanie suszarki i prostownicy

Wszyscy wiemy, że jeśli nasze włosy są narażone na wysokie temperatury, może to mieć szkodliwe skutki. W związku z tym staraj się unikać prostownicy i suszarek w jak największym stopniu. Jeśli musisz je zastosować, nałóż krem chroniący przed ciepłem lub żel, aby Twoje włosy uległy mniejszym uszkodzeniom.

Usuń łupież

Przyczyną łupieżu jest łuszcząca się skóra głowy. Upewnij się, że cebulki włosów są dobrze nawilżone. Zapobiegnie to podrażnieniu i swędzeniu. Można użyć jogurtu, aby zwiększyć ilość przyjaznych bakterii. Maseczki z jaj można również nakładać w celu usunięcia łupieżu i zdrowego odżywiania włosów. Sok cytrynowy i olej kokosowy pomagają również usunąć łupież, przywracając równowagę pH włosów.

Zastosuj odpowiedni rodzaj stylizacji i unikaj przesady. Jeśli utrzymasz odpowiednią dyscyplinę pielęgnacji włosów, odbije się to pozytywnie na ich zdrowiu.

4.2/5 - (ilość ocen: 23)