Pielęgnacja włosów rozjaśnianych

Jasne włosy to marzenie wielu kobiet, jednak samo rozjaśnianie nie zapewni, że będą się one prezentować w sposób atrakcyjny. Niekiedy bywa wręcz przeciwnie, włosy po takim zabiegu stają się kruche i łamliwe. Na szczęście stosując się do kilku zasad pielęgnacyjnych można sprawić, że włosy będą wyglądać na lśniące i zdrowe. Oto kilka pomocnych aspektów, które temu sprzyjają.

1. Odpowiednie rozjaśnianie

To właśnie sposób rozjaśniania włosów znacząco może wpłynąć na kondycję naszych włosów. Jest to zabieg dość agresywny podczas którego odchyleniu ulegają łuski włosów. Najlepiej jest więc całkowicie zrezygnować z destrukcyjnych rozjaśniaczy na rzecz farb super rozjaśniających. Gdy włosy są już rozjaśnione, jednak pojawia się na nich nieestetyczny odrost, najlepszą metodą dla kondycji włosów będzie farbowanie samego odrostu. Resztę włosów można zapienić mieszanką koloryzacyjną na ostatnie 10 minut. W ten sposób poprawi się ich kolor bez jednoczesnego destrukcyjnego wpływu farby.

2. Delikatny szampon

Włosy rozjaśniane podatne są na zniszczenia, dlatego lepiej jest sięgać po delikatny szampon do mycia włosów, bez drażliwych detergentów i parabenów. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby sięgać po szampony dla dzieci, które mają bardzo delikatne składy. Oczywiście raz na tydzień lub dwa, trzeba umyć włosy zwykłym szamponem, aby dokładnie oczyścić nie tylko włosy, ale też skórę głowy.

3. Odżywki i maski

Panie o rozjaśnianych włosach nie mają wyjścia, ich delikatne włosy muszą mieć odpowiednią pielęgnacje. Specjalnie przeznaczone do tego produkty nie tylko poprawią wygląd włosów, ale także będą stanowić warstwę ochronną.  Dobre produkty do włosów powinny zawierać na przykład nawilżacze (aloes, panthenol, miód), emolienty (oleje i silikony), a także proteiny (keratyna, jedwab). Maski trzyma się na włosach zwykle dłużej niż odżywki. Dobrze jest także założyć czepek, a na niego jeszcze ręcznik. W ten sposób wytworzy się ciepło, które pozwala na lepsze wchłonięcie się składników aktywnych.

4. Zabezpieczanie końcówek

Końcówki włosów rozjaśnianych są szczególnie kruche i łamliwe. Aby zapobiec ich rozdwajaniu dobrze jest stosować odpowiednie substancje zabezpieczające. Oprócz gotowych kosmetyków, w tym celu sprawdzi się także jedwab i kosmetyczne oleje. Końcówki zabezpieczać należy po myciu włosów, najlepiej gdy są jeszcze lekko wilgotne.

5. Fioletowe płukanki

Jeśli komuś zależy na zimnym blondzie, zamiast kolejnej koloryzacji, doskonale sprawdzą się fioletowe płukanki do włosów, które poprawiają odcień włosów. Nie należy jednak stosować ich po każdym myciu, gdyż w nadmiarze mogą przesuszyć włosy.  Najlepiej jest więc płukać włosy po ich myciu, jednak przed nałożeniem maski lub odżywki.

6. Regularne podcinanie

Rozjaśniane włosy ze względu na delikatną strukturę, wymagają regularnego podcinania. Tyczy się to także kobiet, które włosy zapuszczają. Nie ma bowiem innej rady na rozdwojone już końcówki. Ponadto takie rozdwojenia mogą piąć się w górę, niszcząc w ten sposób włosy na długości.

4.2/5 - (ilość ocen: 22)