Co jeść by mieć piękne włosy i paznokcie

piękne włosy

Jak wiadomo, to nasza dieta odpowiada w głównej mierze za stan naszego zdrowia.Jeśli nie odżywiamy się odpowiednio, nie mamy szans na posiadanie pięknych włosów i paznokci. Dlatego jeżeli zależy Ci na tych dwóch aspektach, jak i na zdrowiu w ogóle, wprowadź w życie kilka prostych rad.

1. Jedz płatki owsiane i otręby pszenne– zawierają cystynę, żelazo, miedź i cynk.

2. Spożywaj rośliny strączkowe, mające w swoim składzie dużo białka oraz biotyny. Niedobór tego składnika sprawia, że włosy stają się suche i łamliwe.

3. Włącz w swoją dietę sok pomidorowy– posiada sporą ilość potasu, niezbędnego dla zdrowych paznokci.

4. Pestki słonecznika, dyni, sezam i orzechy to dobre źródło witamin z grupy B oraz witaminy H i E. Te witaminy również budują nasze paznokcie i włosy.

5. Spożywaj ryby morskie, będące źródłem witaminy D, witamin z grupy B oraz kwasów tłuszczowych omega-3. Wpływają korzystanie na stan włosów i ukrwienie skóry głowy, co z kolei pobudza cebulki włosów do wzrostu.

6.Kakao, jaja i czerwone mięso także powinny zagościć w Twojej diecie, jeżeli chcesz odbudować swoje włosy i paznokcie. Zawierają żelazo niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu w ogóle. Dlatego ten podpunkt szczególnie powinien trafić do osób mających skłonności do anemii.

7. Spożywaj warzywa i owoce i nie zapominaj przy tym o różnorodności. Dzięki temu dostarczysz włosom i paznokciom odpowiedniej dawki wszystkich witamin i zapobiegniesz niedoborom, które mogłoby je osłabiać.

Jak widać dbanie o włosy i paznokcie nie wymaga wielkich nakładów pracy, wystarczy, że będziemy spożywać ogólnie zdrowe produkty, a odpowiednie składniki i tak trafią do wszystkich części ciała.

Oceń post