Oxybrazja – doskonały zabieg złuszczający na zimę i lato

Każda z nas marzy o nieskazitelnie gładkiej skórze bez przebarwień i pękających naczynek, czy też blizn. Dzięki oxybrazji jest to możliwe. Jest to bardzo skuteczny oraz przede wszystkim bezpieczny sposób, by móc cieszyć się idealną skórą.

Czym jest oxybrazja?

Oxybrazja to inaczej zabieg wodno-tlenowy. Polega on na złuszczaniu naskórka za pomocą strumienia rozproszonych kropelek soli fizjologicznej. Do wykonania zabiegu służy specjalny aplikator ze sprężonym powietrzem.

Zabieg ten ma wiele zalet i niesie za sobą same korzyści dla naszej cery, głównie jest to poprawa elastyczności oraz rozjaśnienie poszarzałej i zmęczonej skóry, znaczne spłycenie zmarszczek, zmniejszenie łojotoku oraz usunięcie zaskórników. Co ważne, dzięki właściwościom bakteriobójczym, zapobiega powstawaniu trądziku pospolitego. Ponadto, ma właściwości odżywcze, nawilżające oraz rozświetlające, dzięki czemu nasza cera nabierze blasku, a poprawa jej kondycji widoczna będzie gołym okiem. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Wskazania i przeciwskazania

Wskazania do wykonania oxybrazji to m. in. skóra: szara i pozbawiona blasku, zanieczyszczona, z przebarwieniami słonecznymi, z rozszerzonymi porami, z popękanymi naczynkami, ze zmarszczkami, z bliznami, czy też bardzo sucha, pozbawiona elastyczności i jędrności. Znajduje zastosowanie także w przypadku skóry wymagającej gruntownego oczyszczenia i odżywienia.
Jak każdy zabieg, ten również posiada przeciwskazania.

Są to: stany zapalne skóry oraz wszelkiego rodzaju infekcje (wirusowe, bakteryjne, grzybicze), nowotwory i inne ciężkie choroby ogólnoustrojowe, świeże i bolesne blizny, widoczne skaleczenia oraz zmiany ropne, opryszczka, stosowanie środków przeciwtrądzikowych (terapia retinoidami musi być zakończona co najmniej 6 miesięcy przed zabiegiem). Przeciwskazaniem do wykonania oxybrazji jest również ciąża i okres laktacji, rozrusznik serca oraz nadciśnienie.

Przebieg zabiegu

Aby uzyskać jak najlepsze efekty, warto solidnie przygotować się do oxybrazji. Dla głębszego i silniejszego działania, zaleca się dokładne oczyszczenie skóry oraz dodatkowe zastosowanie delikatnego peelingu. Oczywiście trzeba także zapoznać się z przeciwwskazaniami i upewnić się, czy na pewno jest dla nas odpowiedni.
Sam zabieg jest bezbolesny, trwa około 30 minut. Całość obejmuje: szyję, dekolt oraz twarz.

Warto również wspomnieć, że stosować go można także na całe ciało (jest świetnym narzędziem w walce z cellulitem i rozstępami). Wówczas czas wydłuża się do 60 minut.
Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, gdyż jest bardzo skuteczny, jednak regularne stosowanie oxybrazji pozwala utrzymać skórę w idealnym stanie, gładką i bez przebarwień. Zapobiega też występowaniu trądziku oraz przesuszaniu się skóry.

Jeśli natomiast chodzi o zalecaną częstotliwość, jest ona zależna od rodzaju cery i problemów skórnych, z którymi się borykamy. Zabieg ten najczęściej wkonywany jest w serii od od 3 – 10. Istnieje również możliwość jednorazowego zastosowania oxybrazji, przykładowo przed ważnym dla nas dniem, specjalną okazją. Odświeży to i wygładzi naszą skórę, a wykonana przed nałożeniem makijażu, zwiększy jego trwałość.

Jako uzupełnienie, warto stosować inne zabiegi odżywcze i nawilżające, gdyż to także pomoże utrzymać doskonały efekt po zabiegu.

Oxybrazja, a klasyczna mikrodermabrazja oraz peeling kawitacyjny

Ponadto, warto wspomnieć, iż jest to świetna alternatywa dla zabiegu mikrodermabrazji, która nie powinna być stosowana przez osoby z cerą problematyczną, wrażliwą lub naczynkową. Oxybrazja stosowana jest bezdotykowo i bezboleśnie, zatem w przeciwieństwie do mikrodermabrazji nie powoduje podrażnień.

Oxybrazja, podobnie jak peeling kawitacyjny przeznaczony jest do każdego rodzaju cery. Oba te zabiegi działają podobnie, jednak efekty po oxybrazji są bardziej widocznie oraz utrzymują się znacznie dłużej. Istotne jest również to, że w przeciwieństwie do peelingu kawitacyjnego znajduje ona zastosowanie w leczeniu łuszczycy.

4.6/5 - (ilość ocen: 9)