Okulary VR – daj się ponieść wirtualnej rzeczywistości

XXI wiek cechuje niezwykle szybki rozwój technologiczny i informatyczny. Obecnie doczekaliśmy też czasów, w których nasze codzienne życie może przeplatać się ze światem wirtualnym.

Zastanawiasz się jak przenieść się w wirtualną rzeczywistość? Na czym polega?  Poniżej znajdziesz wszystkie odpowiedzi.

Najprościej mówiąc, wirtualna rzeczywistość to stworzony przez informatyków – za pomocą zaawansowanych technologii – sztuczny obraz połączony z efektami dźwiękowymi. Wykreowany obraz wraz z dźwiękiem tworzą spójne środowisko, które może być zarówno symulacją rzeczywistości, jak również wyimaginowanym, komputerowym światem. Często te elementy są na siebie nakładane tworząc rzeczywistość z elementami fikcyjnymi.

Nowej rzeczywistości wirtualnej możemy doświadczyć już dziś poprzez dostępne na rynku urządzenia – okulary wirtualnej rzeczywistości. Dzięki nim możemy znaleźć się w odmiennym, zupełnie fikcyjnym świecie. Oferta modeli okularów VR dostępnych na rynku jest szeroka. I wbrew pozorom, nie trzeba być milionerem żeby zakupić takie okulary. Nie trzeba mieć nawet dostępu do komputera.

Co ciekawsze, najnowsze wchodzące na rynek okulary VR nie mają nawet własnego wyświetlacza. Wystarczy smartfon, który należy umieścić w prostej konstrukcji podobnej do gogli czy okularów oraz dedykowana dla danego modelu aplikacja, która da nam dostęp to wielu gier, zdjęć oraz filmów. Po podłączeniu smartfona i odpaleniu aplikacji, możemy zacząć swoją przygodę z wirtualną rzeczywistością. Wirtualny świat oglądamy przez zestaw soczewek, w które wyposażone są okulary. Dzięki zastosowaniu technologii pozwalającej na wyświetlanie obrazu w 360 stopniach, możemy poczuć się jakbyśmy dosłownie fizycznie znajdowali się w wykreowanej przestrzeni. Dodatkowe wrażenie realności spotęgowane jest przez możliwość rozglądania się na wszystkie strony, ponieważ okulary VR reagują na ruchy naszej głowy.

Okulary wirtualnej rzeczywistości oczarowują realnością widzianego w nich świata. Z pewnością będą hitem rozrywki w nadchodzących latach zapewniając mnóstwa wyrazistych wrażeń swoim odbiorcom.

Oceń post