Odkurzacze wodne – Ranking najlepszych odkurzaczy

Odkurzacze wodne

Najlepszy odkurzacz na mokro i sucho spełnia dwie funkcję: mopa i miotły.  Dzięki temu możemy wykonywać prace porządkowe szybciej i przy mniejszym wysiłku. Ten rodzaj odkurzacza łatwo sobie radzi zarówno z mokrymi, jak i suchymi plamami. Ma także niesamowicie mocne ssanie. Takie odkurzacze są bardzo uniwersalne. Stanowią doskonały wybór zarówno do podłóg z płytek, dywanów, samochodów, jak i sof i innych mebli. Jeśli potrzebujemy odkurzacza do dywanów i podłóg z twardego drewna, taki rodzaj odkurzacza sprawdzi się doskonale.

W przypadku otworów wentylacyjnych, należy pamiętać o użyciu różnych narzędzi, takich jak narzędzia do czyszczenia szczelin i pylenia. Jeśli jesteśmy miłośnikami zwierząt domowych, te odkurzacze wodne z pewnością wykonają świetną robotę ze wszystkimi plamami i sierściami zwierząt domowych.

Odkurzacz Kalorik

Ten model jest zbudowany z plastiku. Łapie wszystkie cząsteczki kurzu i brudu w wodzie. Brak worków lub zakurzonych pojemników do opróżnienia. Służy do odkurzania na sucho i na mokro. Zwrotna konstrukcja z 4 kółkami. Ma bezproblemowy wskaźnik kurzu/wody, przełącznik automatycznego zatrzymania i brak worka do wymiany. Dzięki odkurzaczowi, czyszczenie będzie łatwe. Odkurzacz do mokrego i suchego czyszczenia, z cyklonicznym systemem filtracji wody, zapewnia najlepszą filtrację dla alergenów domowych i zabrudzeń. Brak worków i górna konstrukcja zapewnia skuteczne odfiltrowanie zasysanego pyłu i natychmiast zatrzymuje cząstki kurzu w komorze wodnej. Jest idealny dla alergików i osób, cierpiących na astmę. Dodatkowa uszczelka silnika pomaga obniżyć poziom hałasu w porównaniu do innych odkurzaczy. Ten model zapewnia maksymalne wyniki i skutecznie czyści za każdym razem.

Armor All 2.5 Gallon 2 Peak HP Utility Wet/Dry Vacuum AA255

To najlepsza opcja średniej klasy. Świetnie nadaje się zarówno do czyszczenia na mokro, jak i na sucho. Zawiera około 7 litrowy pojemnik i 2-konny silnik. Zawiera wąż o długości 182 cm i przewód o długości 300 cm. Nie można go podłączyć do samochodu. Zawiera opcję automatycznego wyłączania, które zapobiega przepełnieniu. Ma następujące wymiary: 32,7 cale x 15 cale x 15,4 cale.

Vacmaster 4 Gallon, 5 Peak HP z 2-stopniową pracą silnika, odkurzacz do czyszczenia na mokro i na sucho, VF408

Ma świetny współczynnik jakości do ceny. Posiada 5 KM silnik  i zbiornik 4 galonowy. Zawiera też schowek na wszystkie akcesoria. Zawiera bezpiecznie zamocowany wąż. Jeśli kurz wydostaje się z pokrywy silnika, brakuje filtra nabojowego lub jest uszkodzony, załóżmy  lub wymieńmy filtr nabojowy. Ma duży włącznik odsysania pyłu. Posiada 457 cm przewód z automatycznym zwijaniem kabla.

Shop-Vac 5986000 5-Gallon 4,5 Peak  HP Odkurzacz Wodny ze stali nierdzewnej

Ten odkurzacz ze stali nierdzewnej, świetnie nadaje się zarówno do czyszczenia na mokro, jak i na sucho. Przeznaczony jest do czyszczenia garaży, sklepów, biur i innych miejsc pracy.Górny uchwyt ułatwia transport, dzięki czemu można go zabrać w dowolne miejsce. To odkurzanie na mokro i na sucho zapewnia wszechstronność i wydajność w szerokim zakresie zastosowań. Dzięki 5-galonowemu zbiornikowi i silnikowi 4,5 PHP oferuje wydajność, której potrzebujemy do różnych prac. Ma również tylny otwór dmuchawy, trzy przedłużacze i dyszę podłogową 1,25 cala na mokro i sucho. 5-galonowy odkurzacz  ma piankowy filtr rękawowy do mokrych mopow i wielokrotnego użytku filtr tarczowy do suchego czyszczenia.

ILIFE V5s Robot odkurzający z mopem do zbiorników wodnych, do mopowania podłóg

Robot do odkurzania, zamiatania i z mopem jest wszystkim w jednym, do całkowitego czyszczenia. Ma nowy, mocny silnik z trybem maksimum i funkcją czyszczenia sierści zwierząt. Łatwo i skutecznie pozbywa się futra, brudu, kurzu i gruzu.

Niewielka, lekka konstrukcja i inteligentne czujniki sprawiają, że modele ILIFE V5s łatwo podsuwają się pod sofy, łóżka, podpórki, wokół mebli, nóg krzeseł. Mniejszy hałas podczas pracy w domu jest możliwy dzięki dość wygodnym, inteligentnym czujnikom, zapobiegającym uderzeniom i upadkom. Zawiera automatyczne dokowanie, ładowanie i dostosowanie się do wszystkich twardych rodzajów podłóg – płytek, twardego drewna, laminatu i innych elementów.

Dzięki niemu można gruntownie oczyścić cały dom. To jeden robot, który zapewnia wybór 2  trybów czyszczenia. Zaawansowany silnik BLDC zapewnia o 40 % więcej mocy ssania, o 20% dłuższą żywotność i zmniejsza hałas roboczy o 10%. Zawiera funkcję programowalnego planowania, działanie anty-uderzeniowe i anty-upuszczeniowe

. Jest w kolorze złotym. Jego rozmiar to 11,8 x 3 cale. Posiada stację ładowania i zdalne sterowanie odkurzaczem. Zawiera filtrację podstawową i dwie boczne szczotki. Pojemnik na kurz ma 0,3 l. Skutecznie zbiera sierść zwierząt. Posiada ekran dotykowy. Waży 20 kg. Pojemność baterii wynosi 2600 mah. Napięcie zasilania liczy 100-240 V. Moc sięga 20 W.

Zawiera 2 rodzaje ładowania: automatyczne ładowanie / ręczne ładowanie. Czas ładowania wynosi 250-300 minut, z kolei czas czyszczenia to 90-110 minut. Zawartość opakowania jest następująca: odkurzacz, instrukcja obsługi, pilot zdalnego sterowania, dodatkowy filtr, dodatkowa szczotka boczna, szczotka czyszcząca, zasilacz sieciowy, stacja dokująca do ładowania, ścierka do mopa i zbiornik na wodę.

Założona w 2007 roku firma ILIFE rozwija odkurzacze robotów od dekady. Dzięki silnemu zespołowi badawczo-rozwojowemu, ILIFE niezależnie opracowuje produkty od projektowania ID, sprzętu i oprogramowania do obudowy mechanicznej, teraz ILIFE posiada liczne opatentowane technologie w przemyśle odkurzaczy, będąc jednym z wiodących przedsiębiorstw w Chinach od wsparcia badań i rozwoju do zdolności produkcyjnych.

Wszystkie produkty zapewniają wysoką jakość kontroli i międzynarodowy certyfikat FCC CE ROHS, dzięki któremu w naszym domu może panować harmonia. W ILIFE naszym najwyższym priorytetem jest jakość produktu i doświadczenie użytkownika i zawsze są oddani ciągłemu doskonaleniu. Wizją jest wprowadzenie każdej innowacji do codziennego życia, uwolnienie ludzi od uciążliwych prac domowych i zapewnienie klientom więcej wolnego czasu na cieszenie się wolnym czasem. Dlatego ten model odkurzacza jest chętnie wybierany.

Pure Clean Odkurzacz Kompaktowy do Czyszczenia na Mokro i na Sucho, o mniejszej powierzchni, bez worków, przewód Vac (PUCVC29)

Ten model świetnie nadaje się do czyszczenia zarówno na mokro, jak i na sucho. Posiada wysoce napędzany, silnik ssący. Jest wytrzymały, niezawodny i solidny – elastyczny wąż próżniowy świetnie nadaje się do trudno dostępnych miejsc. Zawiera też kosz na odpady i zmywalny filtr przeciwpyłowy. Ma też przezroczysty pojemnik na odpady, w zestawie dodatkowych akcesoriów.

Wyróżnia się wygodnymi kółkami. Jest idealny do czyszczenia miejsc pracy, domowych pracowni i czyszczenia po remoncie. Wyróżnia się prostą obsługą, za pomocą jednego przycisku. Ma obudowę odporną na wodę. Posiada też funkcję automatycznego wyłączania, przy pełnej wydajności cieczy. Jest lekki i kompaktowy. W zestawie akcesoriów znajdują się elastyczny wąż, szczotka podłogowa na kołach, przystawka do wielu pędzelków, mocowanie szczotki do okien, zaślepkę do narożników, rurę przedłużającą ramię i filtr powietrza i brudu.

Przemysłowy Cleva 4 Galon, 2-stopniowa Heavy Duty, Odkurzacz wodny i do czyszczenia na sucho, VF408B,

To bardzo dobry odkurzacz. Zawiera odporny na zgniatanie wąż przemysłowy o długości 182 cm, kabel o długości 762 cm z podświetloną osłoną wtyku i kabla, teleskopową stalową rurkę, stalowe kolanko z regulatorem przepływu powietrza, stalowy łącznik akcesoriów, akcesoria Cady, narzędzie szczelinowe i dyszę  podłogową, zmywalny filtr nabojowy i ustalacz, rękaw piankowy wielokrotnego użytku i worek na kurz.Posiada też duży włącznik/wyłącznik przeciwpyłowy. Ma kółka z łożyskiem kulkowym i tylne koła z poliuretanu. Jest na roku gwarancji.

Odkurzacz H20 Vac Turbo z systemem filtracji

To wszechstronny odkurzacz z regulowanym ssaniem dla każdej powierzchni w domu, jest bezpieczny dla mokrych wycieków. Posiada certyfikowany filtr HEPA, oczyszczający powietrze, zatrzymuje 99,97% zanieczyszczeń, kurzu i alergenów. Ma ekskluzywną technologię Aqua-Force z zamkniętą komorą wodną. Wyróżnia się lekką konstrukcją bez worka, z rączką teleskopową. Ma regulowaną szczotkę szczelinową, gumową ściągaczkę, idealnie nadającą się do czyszczenia na mokro i na sucho, szczotkę z włosia i mini-dysze.

Eventer Robins

To odkurzacz roboczy z mocnym zasysaniem, wyróżniający się automatycznym ładowaniem, zapobiegający zrzucaniu robota próżniowego, idealnie nadający się do drewnianych podłóg i wykładzin dywanowych o niskim włosie, posiadający filtr HEPA i światło ultrafioletowe, z funkcją czyszczenia futra zwierząt domowych, szary. Ma potężne mocowanie.

Zapewnia dokładne oczyszczenie nawet najmniejszego zabrudzenia z podłogi. Odkurzacz automatycznie dostosowuje moc ssania do różnych rodzajów posadzek. Znacznie poprawia skuteczność czyszczenia i pozwala zaoszczędzić do 30% energii elektrycznej. Ma sterylizację światła UV.

Dezynfekcja promieniami UV pomaga odkurzaczowi usunąć większość organizmów, obecnych na podłodze, które mogą wywoływać infekcje lub choroby, takie jak bakterie, zarazki lub zabrudzenia zwierząt domowych. Ma innowacyjną ścieżkę czyszczenia. Tworzy optymalną trasę czyszczenia w cyklu. Ma regulowaną moc silnika.

Może regulować moc ssania w zależności od potrzeb. Jest całkowicie czyszczącym robotem. Ma wszystko, co należy uwzględnić, zarówno do czyszczenia na sucho, jak i na mokro przy użyciu zbiornika na wodę i mopa. Przy pojemności 4-5 galonów, zbiornik wystarcza na dokładne wyczyszczenie całego pomieszczenia.

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odkurzacza

Większość właścicieli domów nie do końca rozumie różnorodne funkcje  różnych marek odkurzaczy.Z tego powodu wielu z nas patrzy tylko na budżet, a następnie ślepo kupuje odkurzacz, nie zastanawiając się nawet, w jaki sposób wpłynie to na ich potrzeby związane z czyszczeniem. Warto więc zastanowić się nad innymi rzeczami, które są nam potrzebne. W ten sposób kupimy odkurzacz, który spełni wszystkie nasze wymagania.

Wielkość miejsca, które będziemy czyścić

Niezbędne jest przeanalizowanie wielkości miejsca, które wymaga czyszczenia. Większe obszary zwykle wymagają odkurzacza zarówno do czyszczenia na mokro, jak i na sucho. Muszą mieć one znaczną pojemność. Dzięki temu cały brud zmieści się w odkurzaczu i nie będziemy tracić zbyt dużo czasu na opróżnianie i uzupełnianie go. Szeroka głowica próżniowa jest również ważna dla zapewnienia szybkiego i bardziej wydajnego odkurzania. Odkurzacze pionowe, bębnowe i kanistrowe doskonale nadają się do większych powierzchni. Z kolei mniejsze powierzchnie możemy czyścić za pomocą przenośnego lub ręcznego odkurzacza.

Natura miejsca, które należy oczyścić

Zastanówmy się, czy nasze podłogi są wyłożone wykładziną. Czy może chcemy odkurzać twardą podłogę lub dywanik. Zadając sobie te pytania, możemy skupić się na odkurzaczu na mokro i sucho, który ma dyszę, właściwe nakładki lub rolkę szczotkową. Niektóre odkurzacze przeznaczone są specjalnie do dywanów lub twardych podłóg. Jeśli nasz dom ma więcej niż jedno piętro i potrzebujemy posprzątać na górze, najlepiej będą działać odkurzacze, które są przenośne i mają najlepsze przystawki do pracy. Z kolei w przypadku dużych, pojedynczych podłóg, najlepszy będzie pionowy odkurzacz. W przypadku dużych obszarów wybierajmy raczej podciśnieniowy lub podręczny odkurzacz.

Budżet

Kluczem są dobre badania. Sprawdźmy, ile możemy wydać, a potem skoncentrujmy się na wszystkich modelach w tym przedziale cenowym. Przeczytajmy wiele recenzji, aby zdobyć wszystkie ważne wskazówki. Nie przepłacajmy, ale upewnijmy się, że jakość jest warta pieniędzy, a nie patrzmy tylko na wynik końcowy.

Pojemność

Pojemność odkurzacza określa, ile miejsca można wyczyścić przed opróżnieniem lub ponownym napełnienie zbiornika. Większa pojemność oznacza, że można czyścić dłużej zanim opróżnimy worek lub założeniem nowego, podczas, gdy mniejsza wiąże się z częstszym robieniem przerw. Należy zauważyć, że wraz ze wzrostem wydajności pojawia się dodatkowa waga.

Akcesoria

Każdy odkurzacz jest przeznaczony do czyszczenia określonego rodzaju powierzchni, ale dzięki różnym akcesoriom, możemy także cieszyć się wszechstronnością czyszczenia wielu różnych obszarów. Powinniśmy dokładnie sprawdzić liczbę dołączonych akcesoriów. Należy wnikliwie sprawdzić liczbę dołączonych akcesoriów, takich jak rodzaj trzepaka, dyszy lub rolek szczotek, ponieważ to pomoże nam określić skuteczność odkurzacza. Akcesoria powinny również uwzględniać nasze dokładne potrzeby czyszczenia.

Rodzaj systemu filtracji

System filtracji odkurzacza  jest zwykle odpowiedzialny za to, aby cały brud trafił do worka, który został umieszczony i nie znalazł się z powrotem w atmosferze. Dostępnych jest wiele różnych filtrów, z których każdy ma inne właściwości filtracyjne, takie jak redukcja zapachów w gospodarstwach domowych i zapobieganie alergiom. Niektóre z nich to filtry HEPA, węglowe, zmywalne i papierowe. Musimy dokładnie je zbadać, zanim zdecydujemy, który z nich jest dla nas najlepszy.

Łatwość konserwacji

Sprzątanie domu jest często trudnym zadaniem. Kupienie odkurzacza może być nie lada wyzwaniem, ale może też przynieść dodatkowy stres. Musimy znaleźć taki model, który ma długą gwarancję, jest łatwy w użyciu, czyszczeniu i naprawie i ma łatwo dostępne części zamienne. W tym przypadku kupienie modelu od uznanej marki może być sprytnym posunięciem.

Rozmiar odkurzacza

W zależności od naszych fizycznych możliwości i szczególnych potrzeb związanych z czyszczeniem, powinniśmy wiedzieć, czy potrzebujemy większego, cięższego i silniejszego odkurzacza czy mniejszego, lżejszego i słabszego modelu. Większe odkurzacze, takie jak kolumnowe i kanistrowe, świetnie nadają się do większych powierzchni, niewygodnych prac i większych bałaganów. Z kolei kompaktowe odkurzacze działają najlepiej w przypadku mniejszych obszarów, lżejszych zadań czyszczenia i mniejszych zabrudzeń.

4/5 - (ilość ocen: 16)