Nauka i praca w Australii – porady praktyczne

Jednym z miejsc, w których można pracować i studiować jest Australia. Jednak zanim się wybierze w to miejsce warto poznać kilka przydatnych informacji, które ułatwią to zadanie.

1. Czy trzeba być studentem, aby korzystać z Study and Work Australia?
Na szczęście nie ma takiego wymogu. Najważniejsza jest odpowiednia znajomość języka angielskiego, zwłaszcza gdy chce się rozpocząć naukę na studiach w tym kraju. Jednak możliwe jest również rozpoczęcie drogi od podstawowego kursu językowego.

2. Czy można tylko pracować bez nauki?
Niestety nie. Co prawda Australia oferuje wizę umożliwiającą zwiedzanie oraz pracowanie, jednak niestety my jako Polacy nie jesteśmy do niej uprawnieni. Polacy mogą udać się do tego kraju na podstawie wizy studenckiej bądź też turystycznej. Jednak wiza turystyczna niestety nie uprawnia do podjęcia pracy. Jeśli więc chce się pracować trzeba wyjechać do Australii na podstawie wizy studenckiej, która upoważnia do pracy przez 20h w czasie zajęć oraz w pełnym wymiarze w czasie przerw.

3. Czy są problemy z uzyskaniem wizy studenckiej?
Polacy nie mają większego problemu z uzyskaniem tego rodzaju wizy. Jedyne co jest wymagane to potwierdzenie przyjęcia na kurs w jednej z placówek australijskich.

4. Ile trwa wydanie wizy?
Bardzo dużo zależy od tego w jakim czasie zostaną przysłane dokumenty oraz wykonane badania lekarskie

5. Wymagany poziom języka angielskiego?
Jeśli chce się zostać przyjętym do szkoły w Australii trzeba posiadać odpowiedni poziom języka. Na uniwersytetach zwykle wykonywane są testy IELTS a poziom, który najczęściej jest wymagany to 5,5. Jeżeli nie posiada się takiego poziomu umiejętności to naukę należy rozpocząć od kursu językowego na poziomie początkującym. Oczywiście każda sytuacja rozpatrywana jest sposób indywidualny.

6. Czy istnieje ograniczenie wiekowe?
Jedynym wymaganiem jest, aby kandydat miał skończone 18 lal. Jeżeli chodzi o górną granicę to zasadniczo jej nie ma. Czasami mogą zdarzyć się wyjątki, jednak w większości przypadków można o tego rodzaju u biegać się w każdym wieku.

Oceń post