Nastoletnia przestrzeń – tapety pop art

pop art

Wiek młodzieńczy rządzi się swoimi prawami i bardzo często związany jest z buntem przeciwko rodzicom, szkole i całemu światu. Bardzo ważne jest, żeby nastolatek miał przestrzeń, w której będzie czuł się bezpiecznie i swobodnie. Miejsce, do którego będzie mógł uciec przed problemami, które będzie dla niego ostoją. Zazwyczaj takim pomieszczeniem jest właśnie pokój, w którym spędza bardzo dużo czasu. Warto zadbać o to, żeby te kilka metrów było stworzone z myślą o indywidualnym charakterze młodego człowieka.

Słynny pop art

Pop art to prąd artystyczny w sztuce, który przypadł do gustu właśnie młodym osobom. Ten rodzaj sztuki związany jest z kulturą masową, którą tworzyły reklamy zarówno telewizyjne, jak i banery, loga firm, komisy i kolorowe czasopisma. Wiele czerpano również z surrealizmu. Prąd ten wykorzystywał często w swoich kombinacjach na przykład istniejące już zdjęcia reklamowe. Zadaniem pop artu było przerobić konkretną kompozycję na kiczowatą i banalną. Idealnym zastosowaniem takich grafik są tapety pop art, które bardzo dobrze będą się prezentować w pokoju młodzieżowym. Jeżeli szukasz tapet pop w stylu pop art zapoznaj się z ofertą pod tym linkiem.

Tapety pop art – wybór

Same wzory tapety pop art są bardzo zróżnicowane i występują w wielu kolorach. Wykorzystywane są w nich komiksy i postaci z filmów, a nawet bajek. Są znakomitym rozwiązaniem do nowoczesnego wnętrza. Wyraziste kolory nie tylko ożywią wystrój i nadadzą mu charakteru, ale również będą wpływać na nasze samopoczucie. Dzięki temu przestrzeń nastolatka w domu nabierze indywidualnego charakteru. Grafiki, zabawne napisy czy kultowe dania Fast Food zostały podniesione do rangi dzieł sztuki, a zdjęcia takich postaci jak Marilyn Monroe czy Audrey Hepburn zostały zmienione w kiczowate, ale interesujące portrety.

Kreatywność, która prowadziła artystów pop art do swoich wielkich dzieł, na pewno spodoba się młodym ludziom, którzy sami szukają swojego stylu i nowych, życiowych dróg. Warto w takim razie poszukać wzorów związanych z tym stylem i stworzyć niesamowite wnętrze pokoju nastolatka. Na pewno nasza pociecha będzie dobrze czuć się w takim pomieszczeniu, ale również spodoba się przyjaciołom, którzy będą odwiedzać nastolatka.

4.3/5 - (ilość ocen: 10)