Najlepsze sposoby na super sylwetkę przez cały rok

Krótkotrwałe diety czy sesje morderczych treningów mogą dać natychmiastowy efekt, jednak w momencie, w którym zaprzestaniemy tych praktyk, niechciane kilogramy wrócą jak bumerang. Jak zatem dbać o sylwetkę regularnie i małymi krokami, tak aby nie czuć wysiłku, a widzieć efekt? Poniżej najlepsze sposoby na super sylwetkę przez cały rok:

1.JEDZ REGULARNIE

Organizm lubi regularność. W ten sposób szybciej spalamy kalorie, żołądek przygotowuje się na przyjęcie kolejnego posiłku i, co ważne, nie podjadamy. Trzymaj się zasady jedzenia co 4 godziny. Niekoniecznie muszą to być małe porcje! Liczy się tu przede wszystkim regularność.

2.NIE JEDZ W POŚPIECHU / PODCZAS WYKONYWANIA INNEJ CZYNNOŚCI

Ważne jest też, żeby na jedzenie poświęcić chwilę spokoju i nie jeść w biegu. Kiedy jemy na szybko, mózg nie rejestruje tego jako posiłek, a w związku z tym za chwilę sięgamy po kolejną przekąskę, ponieważ mamy poczucie, że zjedliśmy przecież niewiele, a jest to bardzo zgubne. Dodatkowo, spędzanie czasu przy stole i dzielenie z kimś posiłku bardzo socjalizuje, więc może warto wyjść na lunch ze znajomymi z pracy i odetchnąć chwilę zamiast jedzenia w samotności kanapki przy biurku.

3.PIJ WODĘ ZAMIAST SŁODKICH NAPOJÓW GAZOWANYCH

Najtrudniejsze jest pierwszych kilka dni, później poziom cukru reguluje się, a organizm przyzwyczaja i w rezultacie nie odczuwasz już potrzeby dostarczania cukru w postaci napojów, które są niepozorne, a bardzo kaloryczne. Dodatkowo, pijąc dużo wody musisz często wychodzić do toalety co sprzyja spacerom i wymówkom do zrobienia sobie chwili wolnego w pracy.

4.RUSZAJ SIĘ „PRZY OKAZJI”

Jeżeli nie masz czasu na regularne ćwiczenia, lub twój stan zdrowia nie pozwala Ci takich praktykować – postaraj się poszukać możliwości ruchu „przy okazji”. Przykładowo, jeżeli mieszkasz w odległości do 30min. spacerem od miejsca pracy czy uczelni, postaraj się chodzić lub dojeżdżać rowerem zamiast korzystać w komunikacji miejskiej. Jest to przydatne zwłaszcza latem, kiedy wszyscy wiemy co się dzieje w gorących zapchanych autobusach. Wybieraj schody zamiast windy, nawet jeżeli ilość schodków jest mała i myślisz, że nic one nie zmienią.

5.UŻYWAJ PRZYPRAW

Cynamon, imbir, kurkuma, czerwona papryczka.. Nie dość, że dodają potrawom bardziej wyrazistego smaku, to jeszcze przyspieszają metabolizm, przez co jemy i chudniemy, nawet nie wiedząc.

Wprowadź w życie te pięć sposobów, a będziesz zaskoczona efektem jaki przyniosą praktycznie bez wysiłku i to już po kilku miesiącach!

Oceń post