5 Najlepszych Plaż w Polsce

Polskie morze to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych Polaków. Nie dziwią, więc tłoki na plażach, problemy z dostępnością miejsc w popularnych kurortach i kolejki do ulubionych smażalni. Jednak najpiękniejsze polskie plaże to nie tylko Trójmiasto i półwysep Helski, jadąc trochę dalej możemy znaleźć miejsca nie tylko spokojniejsze, lecz prezentujące najpiękniejsze plaże w sercu polskiego wybrzeża. Tam czeka nas upragniony spokój, relaks i ucieczka przed zgiełkiem. Które plaże, są więc najpiękniejsze, a przy tym najmniej znajdziemy na nich turystów?

1) Dąbkowice – Kanał Szczuczy

Maleńka miejscowość, licząca do niedawna czterech stałych mieszkańców. Idealne miejsce, jeżeli chcemy otoczyć się wodą, gdyż to nie tylko sąsiedztwo Morza Bałtyckiego, lecz także jezioro Bukowa i Kanał u Szczuczy. Miejsce idealne dla miłośników wszelkich sportów wodnych.

2) Mielno

W sezonie oblegane przez młodych turystów, jednakże bez wątpienia można tu znaleźć więcej przestrzeni niż w Trójmieście. Miejsce idealne zwłaszcza dla młodych ludzi, wiele atrakcji, koncertów i zabaw do białego rana. Prawie trzykilometrowa plaża ma niewielką szerokość, bo jedynie 25 m, jednak to idealne miejsce na spacery brzegiem morza. Plaża otrzymała certyfikat Błękitnej Flagi, co oznacza, że zawsze jest tu czysto i bezpiecznie.

3) Trzęsacz

Przepiękna plaża, nad którą góruje olbrzymi zalesiony sosnami klif. W niewielkiej odległości od niej znajdują się ruiny XIV-wiecznego kościoła, dodając miejscu aury romantyzmu. Plaża jest szeroka (40m) zapewniając dużą swobodę ruchu.

4) Osetnik

Przy granicy Nadmorskiego Obszaru Chronionego. To niezwykłe miejsce z jasnym piaskiem i delikatną roślinnością przypomina wybrzeża Kalifornii. Miejsce idealne na rodzinny piknik czy romantyczne oglądanie zachodu Słońca.

5) Gdynia – Redłowo

Mimo że mieszcząca się w Trójmieście musiała znaleźć się w rankingu najpiękniejszych plaż 2017. Najbardziej zatłoczona, lecz zdecydowanie warta uwagi. Przepiękną plaża z bujną roślinnością i z parkiem krajobrazowym na klifie. Roślinny przypominają te rosnące na hawajskich wyspach. Błogi klimat, nie trudno znaleźć miejsce do ukrycia się w cieniu. Idealne miejsce do rozbicia się namiotem.

Oceń post