Najlepsze laptopy Lenovo – Ranking

technologia

Nie od dziś Lenovo jest wiodącą marką na każdym rynku. Ich produkty znajdziemy w różnych przedziałach cenowych jednak nawet najbardziej wymagający użytkownicy znajdą wśród nich swoje perełki. Poniżej przedstawiam liste 5 najlepszych laptopów Lenovo przeznaczonych dla różnych użytkowników.

1. Lenovo Yoga 520-14IKB

Urządzenie przeznaczone zarówno do pracy biznesowej jak i do przeglądania Internetu czy rozrywki, świetnie sprawdzi się również w podróżach dzięki swoim niewielkim rozmiarom. Zastosowano w nim procesor Intel Core i3-7100U 4 GB pamięci RAM, zintegrowaną kartę graficzną Intel HD 620, dysk twardy SSD o pojemności 128 GB. Na szczególną uwagę zasługuje również jego obudowa o nowoczesnym designie, możliwość podłączenia wielu złączy oraz jego dodatkowe funkcje i oprogramowania takie jak kamerka internetowa, czujnik natężenia światła oraz złącza blokady.

2. Lenovo ThinkPad W530

Ten laptop skierowany jest szczególnie do profesjonalnych prac graficznych, pracy biurowej oraz biznesowej. Wyposażony jest w ekstremalnie wydajny procesor Intel Core i7, ekran o przekątnej 15,6 cala, 4 GB RAM z możliwością rozszerzenia do 16 GB, dwie karty graficzne Intel HD 4000 do pracy w trybie oszczędnym oraz nVIDIA Quadro K1000M, których przełączanie następuje automatycznie, dysk twardy o pojemności 500 GB oraz system operacyjny Windows 7 Professional 64-bit. Znajdziemy w nim również dodatkowe funkcje i oprogramowania ułatwiające codzienną pracę. Koszt jego zakupu to około 6000 złotych.

3. Lenovo Legion Y520-15 IKBN

To solidny sprzęt nadający się do codziennej pracy jak i dla bardzo wymagających graczy. Cechuje go przede wszystkim nowoczesny design, podświetlana klawiatura oraz antyrefleksyjny ekran o przekątnej 15,6 cala. Za jego dużą wydajność odpowiedzialny jest procesor siódmej generacji Intel Core i7, układ graficzny Intel HD 630 oraz karta Nvidia GeForce GTX1050. W zależności od wybranej przez nas wersji do dyspozycji będziemy mieli od 4 do 32 GB pamięci RAM, możliwość podłączenia dysku SSD lub HDD o pojemności nawet 2 TB. Należy również wspomnieć rozbudowany system wentylacji który w przypadku dużego obciążenia samodzielnie włącza funkcje Extreme Cooling. Cena tego laptopa to około 4500 złotych.

4. Lenovo V110-15ISK

To najtańszy przedstawiciel produktów marki Lenovo, gdyż możemy go znaleźć już za 1500 złotych. Cena uzależniona jest w dużej mierze od tego jakie podzespoły sobie wybierzemy. W jego podstawowej wersji znajdziemy procesor Intel Core i3, dysk HDD o pojemności 500 GB, karte graficzną Intel HD Graphics 520 oraz 4 GB pamięci RAM. W takiej konfiguracji laptop sprawdzi się idealnie do codziennego domowego użytku.

5. Lenovo V310-15IKB

Ten model jest idealny jako urządzenie multimedialne. Zainstalowane w nim podzespoły pozwalają na komfortowe oglądanie ulubionych filmów w wysokiej jakości, słuchanie muzyki oraz przeglądanie internetu. Zastosowano w nim procesor Intel Core i5, pamięć RAM o pojemności 4 GB, dysk twardy HDD o pojemności 500 GB, zintegrowaną karte graficzną Intel HD Graphics 520 oraz matową matryce o przekątnej 15,5 cala. Jego cena to około 3000 złotych.