Najlepsze laptopy 2w1. Ranking

dell

Laptopy 2w1 stały się popularne na polskim rynku w momencie pojawienia się oprogramowania Windows 8. Dzielą się one na dwa typy laptopy hybrydowe i laptopy obrotowe. Laptop hybrydowy wyposażony jest w odpinany ekran, w którym ukryte są wszystkie najważniejsze podzespoły, a w przypadku laptopa obrotowego – ekran jest na stałe przytwierdzony do klawiatury i możemy zmieniać tylko jego położenie. Przedstawiam listę 4 najpopularniejszych laptopów 2w1.

1. Dell Inspiron 13

To przedstawiciel laptopów konwertowalnych, w tym przypadku ekran obraca się o 360 stopni. Znajdziemy w nim cztery możliwe tryby pracy, czyli tryb namiotu, podstawki, notebooka i tabletu. Laptop ten posiada ekran o przekątnej 13.3 cala, podświetlaną klawiaturę ułatwiającą pracę w półmroku, ponadto jego wbudowane głośniki wyposażone są w technologie dźwięku Waves MaxxAudio Andreg Pro. Jego parametry to 8 GB pamięci RAM, dysk twardy SSD o pojemności 256 GB, system operacyjny Windows 10, karta graficzna Intel HD Graphics 620. Koszt zakupu wynosi około 2800 złotych.

2. Microsoft Surface Pro 3

Ten laptop zaliczamy do grupy laptopów hybrydowych, ponieważ możemy go obsługiwać jako tablet oraz przy pomocy dopinanej klawiatury. Kluczowe technologie zastosowane w nim to ekran pojemnościowy, który pozwala na obsługę laptopa przez lekki dotyk palca, Multi-Touch, czyli kontrolowanie urządzenia więcej niż dwoma palcami jednocześnie, żyroskop dostosowujący obraz do nawet najmniejszego przechyłu ekranu, czujnik oświetlenia, który dostosowuje automatycznie jasność ekranu do panujących warunków oświetlenia oraz akcelerometr, czyli czujnik służący do automatycznej orientacji ekranu w momencie jego przekręcenia. Koszt związany z zakupem tego urządzenia to około 3500 złotych.

3. Asus ZenBook Flip

Kolejny przedstawiciel laptopów konwertowalnych których ekran możemy obracać o 360 stopni. Urządzenie jest bardzo smukłe i ultralekkie, co czyni je bardzo poręcznym w użytkowaniu w każdych warunkach. Oprócz dużej mobilności ten laptop wyróżnia niezwykle wytrzymała bateria działająca, aż do 12 godzin, nowoczesny design oraz precyzja jego wykonania z użyciem materiałów najwyższej jakości. Zastosowano w nim system operacyjny Windows 10 home, karte graficzną Intel HD Graphics 615, dysk twardy SSD o pojemności 128 GB oraz pamięć RAM 4 GB. Koszt zakupu to około 2790 złotych.

4. Asus Transformer Book

Urządzenie te wyróżnia zastosowany w nim czterordzeniowy procesor Intel atom X5 umożliwiający szybsze przeglądanie stron, przesyłanie strumieniowe filmów oraz inne codzienne czynności. Zastosowano w nim kartę graficzną Intel HD Graphics, która dostarcza wyjątkową jakość obrazu oraz system operacyjny Windows 10 home. Dysk twardy o pojemności 128 GB oraz 4 GB pamięci RAM czynią go idealnym zarówno do pracy jak i rozrywki. laptop cechuje się również bardzo nowoczesnym designem i bardzo dobrą jakością wykonania. Do zakupu zachęca również jego bardzo okazyjna i niska cena, która wynosi zaledwie 1500 złotych, czyli bardzo niewiele w porównaniu z konkurencją.