Najlepsze jedzenie [10 zdrowych produktów]

Najlepsze jedzenie

Produkty, które jemy mają bardzo mocny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Dlatego należy dbać o to żeby produkty wpływały pozytywnie na stan naszego organizmu. Pozytywny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu mają tylko zdrowe produkty. W celu wyboru odpowiednich produktów należy czytać informacje żywieniowe zawarte na etykiecie lub opakowaniu. Należy tutaj zwrócić uwagę na:

zawartość tłuszczu w 100 g produktu,
zawartość prostych cukrów,
masę produktu wyrażoną w gramach,
wartość energetyczną 100 g produktu,
markę,
datę przydatności do spożycia.

Wybierając zdrowe produkty nie należy kierować się tylko ceną oraz promocją. Produkt powinien być świeży i pełnowartościowy. Poniżej przedstawiamy listę 10 zdrowych produktów, które powinny nas zainteresować jeżeli chcemy prawidłowo zadbać o nasze zdrowie:

Ekologiczne warzywa- to produkt, który powinien zostać zakupiony tylko u sprzedawcy, który uprawia warzywa bez chemii. Najlepiej zaopatrywać się u rolnika w ekologiczne produkty. W celu uzyskania pewności, że nasze warzywo jest czyste od chemii to należy kupić płyny specjalne do oczyszczenia naszego warzywa z chemii.

Ekologiczne owoce- to produkt, który także należy zakupić tylko u sprzedawcy, który nie stosuje chemii w swoich uprawach. Zaopatrywać należy się na przykład u rolnika. W celu uzyskania pewności, że nasze owoce są wolne od chemii możemy również zakupić płyny specjalne do oczyszczenia naszego produktu z chemii. W przypadku owoców nie należy kupować owoców kandyzowanych lub karmelizowanych. Należy bardzo często sięgać również po owoce suszone takie jak rodzynki, wiśnia, żurawina, morele czy wiśnie.

Sól- to produkt,który jest zdrowy, ale mówimy tutaj o soli morskiej i himalajskiej. Sól morska powoduje, że nasza krew się alkalizuje i jest niezbędna do długowiecznego życia. Sól himalajska to sól, która ma bardzo dobry smak, głębszy i bogatszy od soli morskiej.

Orzechy- każda osoba, której zależy na zdrowiu powinna kupować migdały, orzechy włoskie, orzechy laskowe, orzechy brazylijskie, orzechy nerkowce, orzechy makadamia, orzechy pekany oraz orzech kokosowy.

Herbaty- w przypadku herbaty nie należy często pić herbatę czarną, ponieważ powoduje ona zakwaszenie organizmu. Bardzo dobry wpływ na nasze zdrowia ma herbata zielona, herbata ziołowa i herbata owocowa, ale w przypadku herbaty owocowej należy unikać żurawiny.

Nasiona- w przypadku nasion należy wybierać siemię lniane,słonecznik, dynię oraz sezam.

Zboża- w tym przypadku należy wybierać płatki owsiane i orkiszowe bez zawartość cukru i innych dodatków. Należy także kupować ryż brązowy, mąkę orkiszową, mąkę pszenną oraz mąkę żytnią.
Tłuszcze- w tym przypadku należy wybierać tylko tłuszcze, które są zdrowe. Zdrowe tłuszcze to oliwa z oliwek extra virgin, masło orzechowe z orzeszków ziemnych, masło orzechowe z nerkowców, olej kokosowy nierafinowany, tahini naturalne oraz olej rzepakowy rafinowany.

Kasza- tutaj należy wybierać następujące rodzaje kasz: kasze jaglaną oraz kasze gryczaną niepaloną.

Ryby- ten produkt należy kupować tylko świeży. Kupuj tylko następujące ryby: dorsz, śledź, mintaj oraz flądrę.

Oceń post