Najlepsze buty na siłownię

Najlepsze buty na siłownię

Odpowiednie buty na siłownię powinny być najlepsze, aby osiągnąć bardzo dobre wyniki na siłowni. Obuwie należy dobrać w zależności od sportu, ponieważ każda aktywność sportowa będzie wymagała innego obuwia. Należy pamiętać również o tym, że obuwie jest bardzo ważne podczas treningu z ciężarami.

Buty, które nie nadają się do treningu.

Do treningu na siłowni napewno nie nadają się klapki, półbuty czy buty na koturnie. Stosowanie takiego obuwia powoduje trudności w wykonywaniu prawidłowo ćwiczeń na siłowni. Nie odpowiednie obuwie powoduje również brak stabilizacji i brak komfortu. Ćwiczenie w klapkach powoduje właśnie brak odpowiedniej stabilizacji oraz brak komfortu, a co jest bardzo ważne przy wykonywaniu ćwiczeń. Sytuacje, które mogą wyniknąć z stosowania złego obuwia to konieczność wielomiesięcznej kontuzji, która może spowodować, że nie będziemy mogli korzystać z ćwiczeń na siłowni.

Buty, które są najlepsze na siłownie.

W przypadku ćwiczeń bez dużych obciążeń i bez przysiadów, martwych ciągów czy żołnierskich wycisków to najlepsze będą buty o płaskiej podeszwie i idealnie przylegające do stopy. Nie należy wybierać butów z przeznaczeniem do biegania. Podeszwa powinna być płaska i posiadać bieżnik, który będzie zapobiegał pośliźnięciom. Dodatkowo przy wyborze butów powinniśmy kierować się tym czy jest nam w nich wygodnie. W przypadku treningów opartych na przysiadach, martwym ciągu, zarzutów czy większych obciążeniach to buty o płaskiej podeszwie nie będą odpowiednie. Wynika to z tego,że takie obuwie nie gwarantuje nam właściwej stabilności. Brak właściwej stabilności podczas ćwiczeń powoduje, że osiągamy złe wyniki. W przypadku butów do podnoszenia ciężarów należy wybierać buty, które są przeznaczone tylko do tego typu ćwiczeń. Buty do podnoszenia ciężarów nazywają się liftery. Liftery to buty sztywne, skórzane, precyzyjne, dopasowane i w dodatku z lekko podwyższoną pietą. Stosowanie takich butów do podnoszenia ciężarów daje lepsze efekty podczas treningu.

O czym należy pamiętać dodatkowo przy wyborze butów?

Buty do ćwiczeń na siłownię powinny zapewniać odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Buty nie powinny być ciasne, ponieważ może dojść do obtarć. Buty nie powinny być zbyt luźne, ponieważ powoduje to brak właściwej stabilizacji. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na obcas butów, czyli wysokość podwyższenia pod piętą. Podwyższenie powinno nam zapewniać dodatkowe wsparcie, które jest bardzo istotne podczas podnoszenia ciężarów. Istotna jest też podeszwa, która powinna zapobiegać pośliźnięciom. Podeszwy powinny być średniej trakcji, aby nie powodować sobie trudności podczas wykonywania ćwiczeń. Pamiętaj też o kostkach. Buty nie powinny powodować ograniczeń podczas wykonywania ruchów. Bardzo ważny czynnik w przypadku butów to jakość materiałów. Odpowiednia jakość materiału spowoduje, że będziemy mogli używać buty przez bardzo długi czas. Należy też pamiętać o tym, że cena nie zawsze idzie w parze z odpowiednią jakością. Pamiętaj też o tym, że odpowiednie obuwie równa się lepszym efektom z wykonywanych ćwiczeń, a przecież na siłownie chodzimy po to, aby mieć dobre efekty.

Oceń post