Najlepsze atrakcje we Wrocławiu w 2023 roku

Wrocław

Wrocław, to bez najmniejszego wątpienia jedno z najciekawszych i najpiękniejszych miast w naszym kraju. Nie brakuje tu malowniczych zakątków czy niezwykle ciekawych zabytków. Klimat Wrocławia wiele osób porównuje do tego panującego w Krakowie. Również we Wrocławiu, podobnie jak i na krakowskim rynku, działa sporo lokali gastronomicznych, w których życie towarzyskie toczy się niemal przez całą dobę.

Z roku na rok coraz większą popularność Wrocław zdobywa wśród studentów, którzy zjeżdżają do niego z terenów całej Polski, by zdobywać wszechstronne wykształcenie. Stolica dolnego śląska to również bardzo popularna atrakcja turystyczna. W tak zwanym wysokim sezonie turystycznym ciężko jest znaleźć w mieście wolny nocleg, pomimo tego że działa tam wiele hoteli, hosteli czy pensjonatów. Każdy, kto chciałby odwiedzić Wrocław powinien o rezerwacji noclegu pomyśleć z odpowiednim wyprzedzeniem. A co warto zobaczyć we Wrocławiu? Atrakcji turystycznych czy ciekawych miejsc jest tak dużo, że weekendowy pobyt w tym mieście okaże się zbyt krótki by móc wszystko zwiedzić.

1. Rynek na starym mieście

Wrocławski rynek to jeden największych tego typu placów w całej Europie. Swym dostojeństwem dorównuje prawie rynkowi krakowskiemu. W jego centralnej części znajduje się ratusz, a wokół placu mienią się kolorowe kamieniczki pamiętające bardzo zamierzchłe czasy. Wrocławski Rynek jest ogromnym prostokątem który wzdłuż dłuższego boku liczy 213 metrów, natomiast jego krótszy bok ma 178 metrów. Pierwotnie był to plac targowy, główny w mieście, na którym kwitło całe życie nie tylko ekonomiczne, ale również towarzyskie regionu. Obecnie owszem, w kamienicach znajdują się sklepy, jednak przeważają lokale gastronomiczne. Wrocławski Rynek to obowiązkowe miejsce na mapie każdego turysty, który będzie w bliższej czy dalszej okolicy.

2. Panorama Racławicka

We Wrocławiu każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy sztuki powinni zwiedzanie miasta zacząć od odwiedzenia Panoramy Racławickiej. Jest to olbrzymich rozmiarów dzieło, które powstało jako pamiątka setnej rocznicy insurekcji kościuszkowskiej. Obraz ten został stworzony przez dwóch wybitnych twórców, a mianowicie przez Jana Stykę i Wojciecha Kossaka. Panoramę Racławicką można podziwiać w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.

3. Zabytkowy Ostrów Tumski

Ostrów Tumski to wyjątkowa gratka dla pasjonatów historii. Ta część miasta pamięta bowiem bardzo zamierzchłe czasy, można rzec, że w zasadzie z początków polskiej państwowości. Jest to najstarsza część należąca do Wrocławia. Na jej obszarze zostało założone przed wiekami pierwsze biskupstwo. W tej części miasta nie brakuje zabytkowych kościołów. Piękno świątyń docenią nie tylko pasjonaci sztuki sakralnej. Jest to wyjątkowa atrakcja w mieście, a co dla niektórych bardzo ważne – zupełnie darmowa. Świątynie można zwiedzać przez cały dzień, za wyjątkiem godzin, w których odprawiane są nabożeństwa.

Oceń post