Najlepsze atrakcje w Zakopanem w 2023 roku

Zakopane

Zakopane jest przez szeroką rzeszę osób uważane za zimową stolicę naszego kraju. Każdego roku to niewielkie miasteczko odwiedzają prawdziwe tłumy turystów. Zima to wymarzony czas dla narciarzy. W okolicy Zakopanego znajdują się najdłuższe i najbardziej atrakcyjne trasy zjazdowe. Z kolei latem pod tatrzańskie szczyty przyjeżdżają wielbicie pieszych wędrówek górskich. Zakopane to miasteczko, w którym nie brakuje ciekawych atrakcji turystycznych. Co warto zobaczyć w Zakopanem?

1. Baza wypadowa w góry

Zakopane to doskonała baza noclegowa dla miłośników pieszych wędrówek. Z centrum miasteczka można podziwiać najbardziej rozpoznawalne tatrzańskie szczyty, w tym Giewont. Z samego Zakopanego prowadzi kilka szlaków do malowniczych dolin. Zadowoleni będą zarówno początkujący turyści, którzy mogą wybrać łatwe i łagodne trasy jak i wprawieni w bojach pasjonaci górskich wędrówek. W samym mieście nie brakuje punktów informacyjnych, w których można zakupić przewodniki po tatrzańskich szlakach.

2. Wypoczynek na termach

W okolicy Zakopanego jest kilka ujęć wód termalnych przy których powstały kąpieliska. Jeżeli ktoś nie chce wyjeżdżać z miasteczka, to i w samym Zakopanym może wybrać się na basen. Działa tu nowoczesny park wodny, który jest niewątpliwą atrakcją dla najmłodszych, choć nie ma co ukrywać, że i osoby w starszym wieku będą zadowolone z wypoczynku na terenie basenu.

3. Krupówki

Nie ma chyba turysty, który odwiedzając Zakopane nie wstąpiłby choć na chwilę na Krupówki. Bez wątpienia jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych ulic tego miasta. To właśnie na Krupówkach znajdują się liczne punkty gastronomiczne, w tym ludowe karczmy serwujące przepyszne regionalne przysmaki. Warto skosztować chociażby zakopiańskiej kwaśnicy na baraninie. Więcej atrakcji w Zakopanem znajdziecie w artykule: fajnepodroze.pl/zakopane-atrakcje

4. Gubałówka

Jeżeli ktoś pragnie podziwiać górskie widoki, a nie ma ochoty wspinać się po górskich szlakach, to wystarczy, że uda się na wycieczkę na pobliską Gubałówkę. Na szczyt wzniesienia można z Zakopanego wjechać kolejką szynową. Wystarczy kilkanaście minut i już można podziwiać przepiękną, bardzo rozległą panoramę Tatr. Na Gubałówce również można zjeść smaczny regionalny posiłek, a także kupić ciekawe pamiątki.

5. Cmentarz na Pęksowym Brzyzku

Zakopiański cmentarz na Pęksowym Brzyzku to nekropolia osób szczególnie zasłużonych zarówno dla samego miasteczka jak i dla całego regionu. Powstał on w połowie dziewiętnastego wieku. Spoczywają tu między innymi tak znane osoby jak Kornel Makuszyński, Stanisław Witkiewicz (Witkacy), Bronisław Czech czy Kazimierz Przerwa – Tetmajer.

6. Skocznia narciarska

Prócz pięknych widoków czy perełek architektonicznych, Zakopane to także niezła gratka dla miłośników sportu. Nieopodal centrum miasteczka znajduje się kompleks skoczni narciarskich. Za niewielką opłatą można zwiedzić obiekt, a także wyjechać kolejką na rozbieg, z którego startują skoczkowie podczas zimowych i letnich konkursów skoków.

3/5 - (ilość ocen: 1)