Najciekawsze atrakcji dla dzieci w Toruniu

Toruń

Leżący nad Wisłą i Drwęcą Toruń, co roku ściąga do siebie mnóstwo turystów, zachwyconych pięknem tego kujawsko-pomorskiego miasta.

Możemy tu zrelaksować się na miejskiej plaży lub wybrać się na pieszą, krajoznawczą wycieczkę.

Co wyjątkowego ma do zaoferowania Toruń? Gdzie wybrać się z dzieckiem będąc w Toruniu?

Oto najlepsze atrakcje dla dzieci w Toruniu.

1. Pierniki

To, że Toruń słynie z pysznych pierników wie chyba każdy, dlatego będąc w Toruniu koniecznie udaj się do Muzeum Piernika. Prowadzone są tu liczne warsztaty, na temat powstawania tych słodkich ciasteczek. Każde dziecko, które odwiedzi Żywe muzeum Piernika, może samodzielnie wykonać ciasteczko. To doskonałe rozwiązanie dla dzieci z zamiłowaniem do pieczenia, ale również każdego łasucha, który pragnie poznać recepturę pierniczków. Muzeum, ma wiele ciekawych wystaw, dotyczących historii wypiekania pierników, dlatego Twoje dziecko, z pewnością nie będzie się tam nudzić.

2. Baszty są wyjątkowe, tym bardziej, gdy krążą w wokół nie legendy

Pewna legenda głosi, że Toruńska baszta jest symbolem przyjaźni lub niewłaściwego postępowania. Jedni wierzą, że baszta zbudowana w XIII w. Przekrzywia się na skutek wielkiej przyjaźni z płynąca przez Toruń rzeką. inni zaś uważają, że wieża została krzywo zbudowana przez kobietę, która miała romans z Krzyżakiem. Za karę miała wznieść budowle tak krzywa, jak jego zachowanie. Po dziś dzień mieszkańcy nie są pewni, która wersja jest prawdziwa, jednak samemu można doszukać się odpowiedzi, zwiedzając Krzyżową Wierzę. To fantastyczne miejsce na wycieczkę całą rodziną.

3. Zbudowany w XIII wieku Zamek Krzyżacki wzniesiony został na potrzeby stworzenia Państwa Zakonnego

Zamek ma bogatą historię. W 1454 roku Związek Pruski przeprowadził atak, jednak zakończył się on niepowodzeniem. Nazajutrz Albrecht Kelb podda jednak ł zamek i otworzył bramy krzyżackiej siedziby. W późniejszym czasie Zamek wykorzystywany był jako Bastion aż do 1996 roku, gdy zdecydowano się na uprzątnięcie terenu pogrążonego w ruinie Zamku Krzyżackiego. W 2007 roku Zamek trafił w ręce Centrum Kultury, które organizuje tu wiele imprez. Zwiedzając zamek, można dostrzec liczne detale architektoniczne. Każde dziecko świetnie będzie się tu bawić. Chłopcy, mogą bawić się w rycerzy, zaś dziewczynki mogą wcielić się w rolę księżniczki.

4. Piękna zabytkowa kamienica i wyjątkowa historia

Przy ulicy Mikołaja Kopernika, możemy zwiedzić piękne Muzeum, poświęcone słynnemu astronomowi Mikołajowi Kopernikowi. Muzeum gromadzi wiele ciekawych wystaw, przedstawiających życie mieszczańskie, ale również znajdziemy w nim ciekawostki dotyczące życia i działalności Mikołaja Kopernika. Miejsce jest przyznane dzieciom.

5. Jeśli Twoje dziecko uwielbia spędzać aktywnie wolny czas, koni udajcie się do Toruńskiego Zoo i ogrodu botanicznego

Niewielki ogród, liczący niecałe 4 hektary, 1797 roku. Na terenie możemy zobaczyć 50 gatunków zwierząt, 55 gatunków drzew oraz 24 gatunki roślin. Wśród tylu okazów, znajduje się między innymi lemur, małpa, ryś, niedźwiedź oraz alpaki. Stworzono również ptaszarnie, herpetarium, staw oraz fontannę. Ogród jest doskonałym miejscem do nauki nowych gatunków zwierząt. Dzieci mogą obserwować zachowanie i styl życia poszczególnych gatunków. Jeśli szukasz atrakcji dla całej rodziny, z pewnością zoo będzie dobrym pomysłem.

6. Pogłębianie wiedzy, może być przyjemne. Doskonałym przykładem jest Centrum nowoczesności młyn wiedzy

To 6 kondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni 5 tyś. m2. Znajdują się tam cztery, niezmienne wystawy; O obrotach, Idee, to takie proste oraz rzeka. Prócz wystawy, możemy uczestniczyć wielu imprezach kulturalnych. W Centrum Nowoczesności, nie brakuje pomysłów na zabawę. Możemy poeksperymentować lub pomajsterkować w bezpieczny sposób. Każde dziecko znajdzie tam coś odpowiedniego dla siebie.

7. W Toruniu istnieje miejsce, w którym możemy wejść do magicznego świata

Poznać legendy ściśle związane z miastem. Dom legend toruńskich, jest wyjątkowym miejscem, w którym Twoje dzieci nie tylko poznają legendy, ale również zaznajomią się ze sztuką. Bogato wyposażone muzeum i przewodnik, pozwolą Wam wspaniałe się bawić przy tym poznając najsłynniejsze legendy toruńskie. Wejście jest o pełnej godzinie.

8. Nic nie poprawia humoru jak plac zabaw

Kinder Park gwarantuje super zabawę. Dzieci mogą sprawdzić swoje siły i spryt na wspinaczce. Ponadto do dyspozycji gości czekają trampoliny, basen z piankami, tor saneczkowy, zjeżdżalnie i boisko do piłki nożnej. To oczywiście nie wszystkie atrakcje, które czekają w Kinder parku. To miejsce powinno odwiedzić każde dziecko.

9. Dla amatorów szalonej zabawy, dostępne jest również Piernikowe miasteczko

Plac, gdzie możemy grać w szachy, przejść tor przeszkód czy zagrać w golfa. Najlepsza atrakcja w ciepły dzień.

10. Multimedialna Fontana, to atrakcja, którą przyciąga mnóstwo osób, zwłaszcza rodzin z dziećmi

W centrum miasta, na Skwerze im. Lucjana Broniewicza, odbywają się pokazy, podświetlonej wody. Fontannę wybudowano z 113 dysz wodnych, są woda, może wystrzelić do 5 metrów wysokości.

sztuka

3.9/5 - (ilość ocen: 8)