Na co zwracać uwagę kupując garnitur?

garnitur

Przynajmniej  jeden dobrze skrojony i idealnie dobrany garnitur powinien mieć w swojej szafie każdy mężczyzna. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas kupna tego eleganckiego zestawu?

Materiał

To wbrew pozorom bardzo istotna kwestia – tkanina musi być bardzo dobrej jakości aby leżała dobrze i była trwała. Nawet najmodniej skrojony garnitur
z miernej jakości tkaniny będzie wyglądał nieciekawie. Najlepszej jakości są garnitury uszyte z tkanin wełnianych o wartościach oznaczonych między 110s,
a 140s.

Marynarka

W zależności od typu sylwetki, do wyboru mamy marynarkę jednorzędową lub dwurzędową. Ta pierwsza zdecydowanie optycznie wysmukla sylwetkę, dlatego polecana jest panom o przysadzistej budowie ciała.  Dwurzędowa prezentuje się nienagannie jedynie na szczuplej figurze. Marynarka, obojętnie jaka, zawsze powinna sięgać do końca linii pośladków.

Barwa

Kolor tkaniny powinien być stonowany i elegancki. Postawmy na odmiany grafitu i granatu. Jeśli wybieramy garnitur na wyjątkową okazję, doskonale sprawdzi się również czerń.

Rozmiar

Nie ma nic gorszego niż paradowanie w eleganckim garniturze o dwa numery za dużym. Strój musi umożliwiać wykonywanie swobodnych ruchów, ale bez przesady – nie będziemy grali w nim w koszykówkę.

Rękawy zawsze można skrócić u krawca –  powinny odsłaniać maksymalnie 1,5 cm mankietu koszuli. Spodnie powinny opierać się na powierzchni buta, a tkanina tworzyć jedno załamanie, w żadnym wypadku nie więcej! Nieprawdą jest, że garnitur większy o rozmiar ukrywa mankamenty figury – marynarka zawsze powinna idealnie leżeć w ramionach.

Cena

Dobierając zestaw, który będzie służył nam lata – nie oszczędzajmy. Lepiej mieć jeden garnitur wysokiej jakości, niż trzy jakości marnej. Odpowiedniej klasy, wełniane garnitury możemy nabyć w cenie od około 500 –  600 złotych.

4.6/5 - (ilość ocen: 8)