Małe odkurzacze ranking

Małe odkurzacze
Mały odkurzacz, który pozwoli nam poradzić sobie z wieloma problemami to skarb. W artykule przedstawione zostaną, takie odkurzacze zaliczane do niedużego AGD, które zostały najlepiej ocenione przez konsumentów.

Mały odkurzacz jest bardzo pomocny w domu każdej osoby. Takie sprzęty ze względu na to, że są nieduże, mogą zmieścić się w dowolnym miejscu, np. w szafce kuchni i w razie rozsypania mąki czy ryżu, szybko mamy możliwość posprzątać dany fragment blatu, podłogi czy kanapy. Wybór takich odkurzaczy jest duży, są różne pod względem np. ceny, wytrzymałości.

Tak naprawdę dobrze jest przed zakupem zasięgnąć informacji o konkretnych modelach, tak by kupić ten najbardziej wytrzymały i dający jak najlepsze rezultaty. Różnica między konkretnymi rodzajami odkurzaczy polega zazwyczaj na innej budowie oraz na tym jak działają.

Najbardziej popularne są urządzenia standardowe, automatyczne, ręczne. Ręczne odkurzacze są bezprzewodowymi, małogabarytowymi artykułami gospodarstwa domowego, ważącymi około 1kg do 2kg. Najlepiej wykorzystywać je do sprzątania niewielkich powierzchni.

W obudowie tych produktów jest zamknięty pojemnik do odpadków, mający pojemność około 0,3 do 0,5 l, także część ssąca i silnik. Przed użyciem trzeba odkurzacz podłączyć do prądu w celu naładowania akumulatorów. Odkurzacze ręczne z najwyższej półki mogą pracować nieprzerwanie od około 10 do 20 minut.

W tym okresie czasu można spokojnie zdążyć sprzątnąć rozsypaną sól czy porozsypywaną ziemię z doniczki. Odkurzacze standardowe, posiadają korpus oraz rurkę, na której końcu znajduje się końcówka ssąca.

Ich waga najczęściej wynosi około 4 kg i najczęściej posiadają w miarę duży zbiornik na kurz. W celu uruchomienia urządzenia, trzeba podłączyć je do prądu, sprawi to, że będzie ono zawsze gotowe do pracy bez przymusu ładowania jego wcześniej.

Jeżeli poszukujemy odkurzacza nie wymagającego potrzeby trzymania w rękach, to dobrym pomysłem będzie zdecydowanie się na odkurzacz automatyczny. Znajdujące się w zestawie razem z opisywanym powyżej produktem tzw. wirtualne latarnie, umożliwią mu samodzielne poruszanie się tam gdzie będą one ustawione, a wszystko przez wyposażenie sprzętu w szereg czujników. Atutem tego typu odkurzaczy jest również to, że, gdy dojdzie do rozładowania akumulatora, to odkurzacz sam podłączy się do stacji ładującej. Oto ranking odkurzaczy.

1) Amica VM 1051 Breva Eco

Odkurzaczem tym będziemy mogli posłużyć się, przy czyszczeniu prawie każdej powierzchni w domu. Posiada wiele funkcji. W opakowaniu wraz z produktem znajdziemy wiele ssawek, które są przeznaczone do różnych zajęć. Końcówką szeroką, tzw. uniwersalną w krótkim czasie odkurzymy np. duży dywan w salonie. Koszt urządzenia wynosi około 145 zł. Jego waga to około 3,5 kg. Jeżeli weźmie się pod uwagę wydajność urządzenia oraz wielkość silnika to jest to niewielki ciężar.

Odkurzacz ten posiada sygnalizację pełnego worka – funkcję informującą o konieczności wymiany worka przez użytkownika. Ma również górny uchwyt odkurzacza – ułatwiający przenoszenie go oraz sprawiający, iż jest on bardziej poręczny. Posiada pionowy i poziomy system parkowania.

Oznacza to, że jego konstrukcja umożliwia przechowywanie go w stabilnej pozycji, która jest dopasowana do powierzchni dysponowanej przez użytkownika. Oprócz wymienionej ssawki uniwersalnej posiada m.in. ssawkę do tapicerki, do szczelin. Każda czynność wykonywana przez ten odkurzacz jest nie tylko prosta, ale także bezpieczna. Moc silnika o mocy wynoszącej 1600 W, który jest zamknięty w niedużym korpusie, sprawia, że odkurzacz będzie mógł poradzić sobie z usunięciem gliny, piasku czy innych trudnych rzeczy.

2) iRobot Roomba 880

Odkurzacz, który każda pani domu powinna mieć. Jest dowodem na to, iż sprzątanie nie musi być przykrym obowiązkiem, a przyjemnością. W przypadku naszej nieobecności w domu, nie ma problemu, by to urządzenie, nie pomogło nam w sprzątaniu.

Wyczyści miejsca najbardziej zabrudzone, wyczyści podłogi czy kila razy odkurzy powierzchnię. Podczas, gdy my odpoczywamy, on pracuje za nas. Czyści pod meblami i omija przeszkody. Jego wadą może być cena – około 3000 złotych. Jest to duży koszt w porównaniu do innych modeli. Innym minusem jest także jest głośność.

Niektórzy klienci uważają, że wytwarza dość duży hałas. Zaletą jest m.in. to, że nie spadnie on ze schodów, ponieważ czujniki Cliff-detect chronią robota przed upadkiem ze schodów i innych podobnych miejsc. Ogromnym plusem, jest także to, że posiada tzw. czujnik wykrywania brudu. Konkretnie używa czujników akustycznych, a także optycznych by wykryć wysokie stężenie kurzu, sierści zwierząt domowych, brudu, a potem przeprowadza dokładne czyszczenie, w momencie, gdy jest to najbardziej potrzebne.

3) Zelmer ZVC125EK Dot

Jest to mały odkurzacz, mieszczący się nawet w wąskiej szafce. Może utrzymywać się i w pozycji poziomej i pionowej, co sprawia, że łatwiej się go przechowuje. Dużą zaletą tego sprzętu jest to, iż posiada nowoczesny filtr HEPA, gwarantujący to, że powietrze, które oddaje nie zawiera drobnoustrojów, a także kurzu.

Dołączenie do zestawu worka wielokrotnego użytku jest kolejną zaletą. Po pełnym napełnieniu worka, wystarczy pozbyć się zawartości w nim i można go ponownie stosować. Pojemnik jest duży toteż można pozwolić sobie na wielokrotne sprzątanie bez przymusu częstego wysypywania zawartości. Zelmer jest jedną z najstarszych polskich marek. Klienci cenią sobie niezawodność, nowoczesny design oraz funkcjonalność produktó AGD tej firmy. Przechodząc do odkurzacza: posiada miękkie koła – bezpieczne dla podłóg ,metalową rurę teleskopową, elektroniczną regulację mocy.

4) Hoover Clik SC 96DWR

Odkurzacz, który jest zasilany akumulatorowo, ręczny, bezprzewodowy. Najlepiej nadaje się do miejscowego czyszczenia. Pozwala uprzątnąć porozsypywaną kawę, sierść na fotelu czy kanapie, dodatkowo, bardzo dobrze czyści zakamarki. Jeżeli miałoby się go używać bez żadnej przerwy, to praca akumulatora wystarczy na 20 minut sprzątania.

Bardzo szybko się ładuje, co stanowi jego niewątpliwą zaletę. Dobrze leży w dłoni i nie waży wiele. W korpusie odkurzacza umiejscowiony jest pojemnik na kurz – ma ruchomą klapkę. Przy pomocy guzika można ją otworzyć, przez co nie ma konieczności  dotykania brudnej powierzchni. Wadą wg niektórych osób, jest niemożność usunięcia np. błota czy innych zanieczyszczeń tego typu.

5) Black&Decker Dustbuster Pivot PV1820L-QW

Jest o to odkurzacz niewielkich rozmiarów, bezprzewodowy. Świetnie sprawdzi się nie tylko w użytkowaniu w domu, ale również po za nim. Posiada akumulatorowe zasilanie, przez co jest on wszechstronny oraz użyteczny w nagłych momentach. Moc ssania jest duża w tym produkcie, mimo że jest on niewielki. Wszystko dzięki akumulatorowi wzbogaconemu w technologię Li-Ion. Dysza (opatentowana), która obraca się, sprawia, iż odkurzacz dociera do zakamarków. Przezroczysty pojemnik na kurz jaki posiada jest łatwy do czyszczenia. Fakt, iż posiada boczne drzwiczki, które uwalniają zgromadzony brud, sprawia, że nie dotykamy zanieczyszczeń, a jest on bezpośrednio wyrzucany do kosza. W komplecie znajduje się wysuwana końcówka szczelinowa oraz miękka szczotka do szerokiego zakresu prac.

6) BOMANN CB 947

Odkurzacz ręczny. Cena za niego wynosi około 100 zł. Pojemność worka/pojemnika to 0,15l. Produkt ten przeznaczony jest do odkurzania tapicerki, mebli, firanek, książek, samochodów, komputerów, ram obrazów itp. Widać zatem, że jego zastosowanie jest wielorakie. Jest niewielkich rozmiarów i niewielkiej wagi. Został wyposażony w elastyczny wąż ssący ze ssawką małą, szczelinową, dużą szczotkę i pasek na ramię. Urządzenie ma stały filtr pyłowy, który bardzo łatwo się czyści. Posiada, jak już część opisywanych odkurzaczy pionowy i poziomy system parkowania.. Moc silnika wynosi 700 W. Poziom hałasu natomiast 73 dB. Odkurzacz waży 1,45 kg, czyli naprawdę niewiele jak na odkurzacze tego typu.

7) Zelmer ZVC 227SK Active Go

To odkurzacz bezworkowy oraz delikatny dla podłóg. Poprzez to, że koła zostały pokryte miękką warstwą, zapobiegają naruszeniu odkurzanej powierzchni. Pomimo częstego używania tego odkurzacza stan naszego parkietu pozostanie idealny. Posiada łatwe opróżnianie pojemnika. Ma również filtr EPA E10 o wysokiej skuteczności w kwestii filtracji powietrza. Filtr ten zatrzymuje zdecydowaną większość bakterii, roztoczy, pyłków. Jest idealny dla osób, które cierpią na alergię i muszą przebywać wśród czystego powietrza. Cena za ten odkurzacz wynosi około 250, 260 złotych. Waży 5,35 kg. Worek ma pojemność 1 litra. Moc sprzętu wynosi 700 W. Posiada teleskopową rurę.

8) Bosch MoveOn Mini BGL25A100

To odkurzacz kompaktowy, który jest idealnym połączeniem efektywności, funkcjonalności, estetyki. Mimo, iż jest nieduży, bardzo dobrze się sprawuje. Posiada nowy, innowacyjny silnik ze specjalnie wyprofilowanymi łopatkami wirnika (HiSpin Motor), gwarantują one dużą skuteczność zbierania kurzu nie zużywając zarazem zbyt dużo energii. Poprzez to, że jest zaopatrzony w dużej pojemności worek na kurz to można dokonywać rzadszych wymian, a przez to mamy mniejsze koszty. Dzięki elektronicznemu regulatorowi ssania występuje optymalna wydajność czyszczenia. Zmywalny, wydajny filtr zapewnia zawsze przefiltrowane i czyste powietrze. Poziom głośności wynosi 80 dB. Długość kabla to 5 metrów. Pobór mocy odkurzacza 600 W. Posiada rurę metalową, teleskopową.

9) BLAUPUNKT VCC301

To odkurzacz, który podobnie jak inne nadaje się do skutecznego oraz szybkiego sprzątania. waży tylko 4,6 kg i pomoże utrzymać w czystości całe mieszkanie. Sprzęt cechuje wysoka skuteczność czyszczenia przy niskim zużyciu energii (klasa A – 26,3 kWh/rocznie). Mocny silnik – 700 W i duży zasięg kabla zasilającego, do 5 metrów bez problemu pozwoli odkurzyć większy obszar. W połączeniu z wężem odkurzacz jest bardzo zwrotny i daje pełną swobodę poruszania się. Urządzenie ma system regulacji ssania w uchwycie, dzięki temu idealnie dostosować można moc do własnych potrzeb i rodzaju odkurzanej powierzchni. Na wyposażeniu odkurzacza BLAUPUNKT VCC301 znajduje się uniwersalna ssawko-szczotka, skutecznie usuwająca brud i sierść z dywanów, wykładzin. Jest idealnym odkurzaczem dla alergików. Posiada zaawansowany bo aż potrójny system filtracji powietrza – jeden wymienny filtr HEPA H13 i dwa filtry wlotowe EPA H12. Zatrzymują 99,97% pyłków, bakterii, roztoczy.

10) Botti Odessa Plus 1000W

Warto go kupić, ponieważ posiada trzy wymienne końcówki, bardzo wygodny przezroczysty pojemnik na kurz. Dysponuje bardzo długim zasilającym przewodem, do 4,5 metra z automatycznym zwijaniem w pedale. Dzięki długiemu przewodowi zasilającemu, można z jednego gniazdka elektrycznego, odkurzyć całe mieszkanie. Posiada zwiększoną moc ssania – 140 W oraz dużą moc 1000 W oraz cyklonowy obieg powietrza. Zbiornik odkurzacza ma pojemność 2 litry. Posiada na uchwycie kontrolę przepływu powietrza, można podczas odkurzania regulować moc ssania. Firma Botti zadbało o to, by był wyjątkowo praktyczny. Odkurzacz ten jest ulepszoną wersją ODESSY gwarantującą wygodę użytkowania. Sprzątenie przy pomocy tego urządzenie będzie przyjemne, łatwe. Kosztuje około 140 złotych.

11) SEVERIN RB 7025

Odkurzacz automatyczny, ciągły czas pracy wynosi około 90 minut. Pojemność około 350 ml. Jak na odkurzacz automatyczny jest on tani – cena to około 500 złotych. Nadaje się od do sprzątania zarówno podłóg jak i dywanów. Czas jego ładowania wynosi 6,5 godzin. Jest lekki, uniwersalny, szybki. Jego dużą zaletą jest to, że jest mocno płaski, tylko 7 cm do odkurzania pod meblami. Posiada wyjątkowo długie, okrągłe szczotki do jak najlepszego czyszczenia narożników czy krawędzi. Ma gumowy zderzak chroniący meble. W zestawie znajdują się akcesoria: zapasowy filtr, 1 para szczotek okrągłych, przybory do czyszczenia. Jest uważany za odkurzacz cicho pracujący. W kwestii parametrów technicznych: ma 3 stopniowy program odkurzania, ładowarkę (19V), lampkę kontrolną ładowania, nowoczesne czujniki wykrywające schody, wskaźnik LED Sensor Clean, który informuje o konieczności czyszczenia, akumulator litowo-jonowy, zapewniający długi czas pracy, tzn. do 90 minut/ok. 100m2.

12) PHILIPS FC8810/01 SmartPro Active

Odkurzacz automatyczny, czyszczący podłogi i dywany za nas. Dzięki systemowi w nim zainstalowanemu Smart Detecion, wybiera on najlepszą strategię, by dokładnie wyczyścić dom. Ma 3 stopniowy system czyszczenia, ma 6 czujników podczerwieni, które umożliwiają wykrywanie oraz unikanie przeszkód takich jak: lampy, przewody, ściany, by urządzenie mogło bezpiecznie wyczyścić podłogi. W momencie, gdy akumulator odkurzacza automatycznego Philips jest już prawie wyczerpany, urządzenie wraca do stacji dokującej, po to by mogło się naładować i przygotować do następnego sprzątania.

Oto ranking najlepszych odkurzaczy. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że każdy z nich ma jakieś ogromne zalety, ale także wady. Koszty za zakup tego typów odkurzaczy wcale nie są takie małe jakby mogły się wydawać. Oczywiście wśród niedużych odkurzaczy są takie, za które zapłacić możemy 70 złotych, czy niewiele więcej, ale są i takie za które zapłacimy nawet kilka tysięcy, przede wszystkim dotyczy to odkurzaczy automatycznych. Musimy zastanowić się czy taka kwota nie będzie dla nas za duża.

Kolejnym pytaniem nad którym powinniśmy się zastanowić jest, jak często będziemy z takiego sprzętu korzystać. Jeżeli mamy kota, psa, którego sierść wciąż znajduje się gdzieś na meblach, to wiadomo, że powinniśmy wybrać taki odkurzacz, który będziemy mogli często używać, bez nadmiernej konieczności zmiany cały czas worka czy pojemnika. Inną kwestią jest to, ile miejsca możemy przeznaczyć na tego typu sprzęt. Nie każdy dysponuje dużą przestrzenią w domu, odpowiednią by móc pomieścić nawet nieduże urządzenie.

Mimo iż wszystkie z przedstawionych odkurzaczy, należą do małogabarytowych, to często i tak trzeba mieć jakieś miejsce. Jeżeli już zastanowimy się nad kosztami, nad tym czy mamy gdzie go włożyć i jak często będziemy stosować taki odkurzacz, to możemy dokonać jego zakupu, który będzie przemyślany i na pewno dobry!

Małe odkurzacze ranking
5 (100%) 1 głosów

Zobacz też: