Łazienka w drewnie. Nietypowa łazienka

Łazienka z elementami drewna to bardzo odważna aranżacja pozwalająca nadać temu pomieszczeniu ciepła. Jednak wiele osób obawia się, że drewno w miejscu, w którym jest codziennie wilgotno i ciepło nie spełni swojej roli i zacznie się psuć. Dzisiaj do aranżacji łazienek używa się twardych odmian drewna, które przez lata nie stracą na wartości. Ale warto sobie od razu powiedzieć, że za tak wysoką jakością od razu w parze idzie wysoka cena.

Nietypowe wanny i umywalki z drewna

Myśląc o drewnie w łazience można wizualizować drewnianą podłogę, sufit, ściany czy meble. Ale obecnie w ofercie sklepów z artykułami do łazienek można też znaleźć umywalki i wanny wykonane właśnie z drewna. Można znaleźć do wyboru kilka modeli, w różnych wielkościach czy też wykonane z różnych gatunków drewna, dlatego nie warto śpieszyć się z zakupem, a najpierw sprawdzić czy w planowanej aranżacji takie drewniane elementy będą najlepsze. Zawsze warto też zobaczyć czy wanna albo umywalka zrobione są z litego drewna drzew europejskich jak wiąż albo egzotycznych jak cyprysiki i żywotnikowce, ponieważ te są najtrwalsze. Drewno musi być też nasączone żywicą oraz pokryte odpowiednim lakierem zabezpieczającym przed namakaniem. Zamiast drewnianej wanny można wybrać też drewnianą obudowę wanny, która będzie łączyła się z posadzką.

Drewniana podłoga

Jednak najczęściej drewno w łazience występuje w postaci podłogi. Drewniana podłoga jest o wiele przyjemniejsza w dotyku niż zimne kafelki, zwłaszcza jeśli w łazience nie ma ogrzewania podłogowego. Na podłogę w łazience najlepiej jest kłaść teak lub iroko, ponieważ te materiały najlepiej się sprawdzą w tych specyficznych warunkach, a do tego wyglądają bardzo dekoracyjnie i można je znaleźć w wielu odcieniach od żółtobrązowych do ciemnobrązowych z ozdobnymi słojami.

Meble z drewna 

Meble drewniane to również rozsądny sposób na ocieplenie łazienki, a jednocześnie praktyczny. Tutaj też powinno się wybierać meble z drewna litego oraz twardego. Mogą być wykonane w różnych stylach przez co pasować będą do każdego zamysłu łazienki i jej wielkości.

 

 

Oceń post